Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


SĽUK POPRVÉ NA VSETÍNĚ
SĽUK POPRVÉ NA VSETÍNĚ

Festival
Kdy: 25.06.2020, do: 28.06.2020
Kde: Vsetín, VSETÍN
Beskydy
Vsetín

Vsetín přivítá poprvé v historii profesionální Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK), a to v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec. Mladí energičtí tanečníci, lidová hudba i zpěváci SĽUK-u zaplní 25. června jeviště velkého sálu domu kultury a svým jubilejním pořadem 70 ROKOV otevřou 11. ročník festivalu. Vstupenky v předprodeji od 16. března.

Tradice a současnost nemusí být vždy v rozporu. Naopak. Mohou mít podobu vzácné harmonie. Program 70 ROKOV nabídne divákovi pohled na několik podob hudební a taneční tvorby Slovenského ľudového umeleckého kolektívu, které formovaly tradici i současnost tohoto výjimečného uměleckého tělesa.

Tradici reprezentují díla Juraja Kubánka, Jána Cikkera a Juraje Farkaše. Současnost v programu zastupuje výběr z tvorby střední a nejmladší generace - Ervína Vargy, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Moloty, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreje, Marka Gregy, Stana Palúcha, Milana Rendoše, Petra Mikulce a Andreje Jarolína.

Žádné umělecké dílo, které autoři vytvořili pro SĽUK, by bez vynikajících interpretačních výkonů tanečníků, muzikantů a zpěváků nikdy nezůstalo v paměti a v srdcích posluchačů a diváků. V tom se SĽUK za 70 roků své existence nezměnil.

Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z repertoáru SĽUK-u: Strigôňska zábava, Gorali, Fľaškový zo Zemplína, Vyhadzovaná z Myjavska a mnoho dalšího. Na sedmdesátníka jim to hraje, zpívá a tancuje stále velmi dobře!


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz