Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


MARKET
MARKET

Trhy, jarmarky, prodejní akce
Kdy: 27.7.2019
Kde: Uherské Hradiště, GALERIE SLOVÁCKÉHO MUZEA V UHERSKÉM HRADIŠTI
Slovácko a Bílé Karpaty
Uherské Hradiště

Nové výzvy, nové trendy, nové smýšlení míří do Galerie Slováckého muzea. V sobotu 27. července od 9.00 do 19.00 hodin prostor budovy zaplní Place market, prodejní veletrh handmade výrobců. Spolupráce se sítí prodejen Place store a Slováckého muzea bylo rychlé. „Uskutečnit prodejní veletrh Place market vzešel ze strany muzea, kdy k nám přišel jejich zástupce a svěřil se, že je fanouškem prodejních akcí s lokální designovou a handmade tvorbou a že by spojení galerijních prostor a šikovných lidí chtěl ukázat veřejnosti i v Uherském Hradišti,“ popsala Iva Klimoszová z Place store, jak rychlé bylo domluvit tuto novinku, která míří do Uherského Hradiště.
„Zájem veřejnosti o galerijní umění je okrajovým tématem, což je mnohdy na škodu. Způsob, jak otevřít galerijní tajemství a umožnit lidem jejich první setkání, jsem poprvé na vlastní kůži zažil v Liberci a moc se mi toto spojení líbilo,“ svěřil se Pavel Princ, tiskový mluvčí Slováckého muzea. „Kam jinam než do galerie patří ukázka tvorby lidí, kteří jsou sami umělci, což ve většině případů dokazuje jejich tvorba,“ dodal Princ, kterému se podařilo otevřít bránu Galerie Slováckého muzea projektu novému, mladému a svěžímu.
Na prodejním veletrhu se bude prezentovat 57 českých a slovenských prodejců zastupujících přibližně 100 originálních značek, kteří nabídnou výrobky od oblečení přes keramiku a sklo, šperky, kabelky a jiné kožené, betonové a ekologické doplňky. O příjemnou atmosféru se postará brněnský DJ Alan Wood a vystoupí i cimbálové seskupení složené z 5 členů z různých hradišťských cimbálovek. Vystoupení tohoto uskupení budou dvě, první v 10.00 a druhé v 16.00 hodin. Celý den bude možné zúčastnit se workshopu, který povede Ester Tomanová a Michaela Rezková (značka ToRe), kdy si účastníci můžou sami navrhnout a vyrobit kožené barefootové sandály. V nabídce bude také občerstvení v podobě lahodných řepových burgerů. O degustaci vína se postará bzenecká značka Vinařství Sv. Florian. Pro konkrétní seznámení se všemi značkami navštivte FB událost Place market.
„Termín po několika změnách padl na čas, kdy se koná Letní filmová škola, což je ideální. Ve městě se pohybují lidé, které zajímá rozvoj české kinematografie a které neuspokojí si večer pustit televizi jako kulisu, ale požadují od filmu něco víc a rádi se nad svým konáním zamýšlí. Díky tomu si myslíme, že by pro ně mohlo být zajímavé i téma udržitelnosti, a uznali jsme, že nám všechno nahrává, aby se to opravdu stalo,“ doplnila Klimoszová, která věří, že nezůstane pouze u jednoho ročníku a všichni si to spolu hezky užijeme!


Cena

Ke vstupu je zapotřebí pouze dobré nálady, jelikož vstupné se nevybírá.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz