Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Muzejní noc
Muzejní noc

Speciální prohlídka, den otevřených dveří
Kdy: 17.05.2019
Čas: 19-24
Kde: Mladá Boleslav, MĚSTSKÝ PALÁC TEMPL MLADÁ BOLESLAV
Střední Čechy ~ severovýchod ~ Polabí
Mladá Boleslav

parkán - skupina historického šermu MERLET

20,15 a 21,30 - šermířské duely
23, 00 - velký rytířský turnaj

Šermíři Merlet natočili mnoho filmů nejen pro české, ale i zahraniční produkce. K nejznámějším patří např. velkofilmy Tristan a Isolda, Johanka z Arku, Karel II., Tři mušketýři, Bathory, nebo pohádky Kouzla králů, Peklo s princeznou, Jezerní královna a mnohé další. Několikrát se objevili i ve snímcích s templářskou tematikou. Vidět jsme je mohli ve filmech Das Blut der Templer, Josephine – Les Secret des Templiers podíleli na realizaci první řady amerického televizního seriálu Knightfall – Soumrak templářů. Těsně před Vánocemi 2018 dotočili druhou řadu tohoto seriálu.
Šermíři Merlet vystupují nejen v akčních bojových scénách, připravují jejich kompletní choreografie, ale často jsou angažováni jako dubléři hlavních filmových postav. Většinou natáčejí s vlastními zbraněmi a zbrojí, protože disponují největší filmovou zbrojnicí ve střední Evropě.

sál galerie
19, 30; 20, 45; 22,00 – Zlatka Bartošková ŠANSONY

ZLATKA BARTOŠKOVÁ zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Pavel Cmíral, Jarmila Hannah Čermáková, Ondřej Suchý, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar.
V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v kavárně Činoherního klubu Praha, hostuje v Malostranské besedě.
V září 2017 pokřtila v Malostranské besedě svoji pátou desku Kuřárna v blázinci, která je věnována moravskému básníkovi Josefu Řičánkovi. V současné době pracuje na novém CD, které by mělo vyjít koncem roku 2019.

Pro všechny, kteří rádi tvoří, budou v Templu připraveny výtvarné dílny.
Volně bude přístupná jak stálá expozice k historii Mladé Boleslavi Templum historicum et archaeologicum Boleslaviense, tak i výstava keramiky Boženy Klavíkové a obrazů a koláží Jiřího Pešána.
Po celou bude u Templu zajištěno občerstvení.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz