Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Zajímavosti a novinky návštěvnické sezóny 2019
Zajímavosti a novinky návštěvnické sezóny 2019
Kdy: 06.05.2019
Kde: Rožnov pod Radhoštěm, VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm – Do nové návštěvnické sezóny 2019 vstupuje Národní muzeum v přírodě s novou tváři a novým propojením čtyř jedinečných institucí působících v odlišných regionech. „Naším společným zájmem je interpretace kulturního dědictví veřejnosti prostřednictvím prezentace lidových řemesel, zvykosloví, folkloru, výstavní a edukační činnosti,“ sdělil generální ředitel Jindřich Ondruš.Valašské muzeum v přírodě připravuje na 50 programů, 3 folklorní festivaly, 1 hudební festival, 10 výchovně-vzdělávacích pořadů, 4 výstavy a 9 náboženských obřadů.

Největší pozornosti se dočkají jubilejní 40. Rožnovské slavnosti (4. – 7. 7.), ve kterých
se během 4 festivalových dnů v 30 programech představí na 800 účinkujících z Lašska, Slovácka, z Čech, ze Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny a z Mexika. Představíme
2 fenomény zapsané do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO – mexické Mariachi (souhru strunných a dechových nástrojů) a v tvůrčích dílnách nebude chybět výroba modrotisku. Součástí budou doprovodné výstavy mapující retrospektivně historii festivalu.

„Nově a jinak“ proběhne řada návštěvnický oblíbených pořadů. Den muzeí (18. 5.) bude ve znamení ukázek jarních prací ve Valašské dědině. V tento den také veřejnosti umožníme nahlédnout do zákulisí muzea – do tesařské haly, kde zvídavé seznámíme s prací našich zaměstnanců. Po rekonstrukci kostela sv. Anny se varhanním koncertem zapojíme do akce Noc kostelů (24. 5.). Do programové nabídky jsme po 7 letech zařadili Kouzelnou nitku (10. 8.) a netradičně proběhne Pohádková noc ve Valašské dědině (25. 8.). Návštěvníci se mohou také těšit na řadu významných interpretů, kteří obohatí kulturní skladbu pořadů. Na Pekařské sobotě (13. 7.) vystoupí skupina Tomáš Kočko & Orchestr a Den řemesel a setkání kovářů (20. – 21. 7.) vystoupí skupina Mňága a Žďorp. Programovou skladbu doplní i řada krátkodobých výstav: Ludmila Vašková – Sbírání v zahradě (od 4. 7. – březen 2020), Fotoateliéry a fotografové lázeňského Rožnova (od 31. 7.), Rožnovské slavnosti 2017 (5. 7. – 31. 7.) a Jánošíkův dukát (2. 8. – 31. 8.).
V rámci cenové politiky dochází po 5 letech k navýšení vstupného u areálu Dřevěného městečka o 20 Kč na 100 Kč. Cena okružní vstupenky a permanentky zůstává v původní výši. Novinkou letošní sezóny bude zavedení elektronických vstupenek, které plánujeme realizovat během letních měsíců.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz