Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz

Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Hračky pro gorilího samce Tadaa
Hračky pro gorilího samce Tadaa
Kdy: 7.2.2018
Kde: Dvůr Králové nad Labem, ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
Hradecko a Podzvičínsko
Dvůr Králové nad Labem

V Safari Parku Dvůr Králové dostal gorilí samec Tadao překvapení. V rámci enrichmentu mu byly do expozice nainstalovány hračky. Byl jimi míč s několika otvory schovaný v dřevěné kleci, který v sobě ukrýval gorilí speciality. Tadaovým úkolem bylo vylovit oříšky a granule z míče ven.

Samec se ale nenechal zaskočit a velmi rychle se k oblíbenému krmivu dostal. Pro příště se mu proto ošetřovatelky rozhodly úkol ztížit a do děrovaného míče umístí jablka rozkrájená na větší kousky.

Autorem enrichmentových pomůcek je odborník na chov lidoopů v zoologických zahradách Marek Ždánský, který se rozhodl věnovat je dvorskému safari parku jako dar. On sám se v minulosti v pražské zoo o Tadaa nějakou dobu staral.

Místo

ZOO Dvůr Králové a.s.

E-mail

propagace@zoodvurkralove.cz

Další informace

Enrichment označuje způsob, jakým chovatelé a zoologové zpestřují a obohacují životní prostředí zvířatům chovaných v lidské péči, aby zvířata neupadla do stereotypního a apatického chování. Do enrichmentu se zahrnují jakékoli pomůcky a aktivity, které mají ve zvířatech vyvolat podnět k podobným reakcím, jako by žila v přírodě. Za tímto účelem se zvířatům dávají různé hračky a pomůcky, do kterých je často ukryta oblíbená potrava. Zvíře pak musí vynaložit úsilí k jejímu získání. Jako enrichmentové pomůcky ale mohou stejně dobře posloužit například bazény s vodou v horkých dnech nebo naopak specialitami ozdobení sněhuláci v zimě.Foto: Simona Jiřičková/Safari Park Dvůr Králové


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz