Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Galaxie, mlhoviny i hvězdy budou k vidění z věže kostela sv. Jakuba v Poličce již tuto sobotu
Galaxie, mlhoviny i hvězdy budou k vidění z věže kostela sv. Jakuba v Poličce již tuto sobotu

Speciální prohlídka, den otevřených dveří
Kdy: 15.9.2017
Čas: 20:00 - 22:00
Kde: Polička, CENTRUM BOHUSLAVA MARTINŮ V POLIČCE - MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČK
Českomoravské pomezí
Polička

Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules. To budou moci spatřit pomocí hvězdářských dalekohledů a pod vedením zkušených astronomů všichni ti, kteří si nenechají uniknout tuto jedinečnou událost.
Ve spolupráci s členy Klubu amatérských astronomů Zdeňka Kopala z Litomyšle zorganizovalo poličské muzeum historicky první pozorování večerní oblohy z ochozu věže kostela sv. Jakuba. Ta je známá především tím, že se zde roku 1890 narodil světoznámý hudební skladatel Bohuslav Martinů. Jeho otec Ferdinand pracoval jako pověžný a chránil město proti ohni. Nezbytností pro takové řemeslo byla právě výška, a proto zde po dvanáct let žila, na pětadvaceti metrech čtverečních, pětičlenná rodina Martinů.

Tuto sobotu 15. 9. 2017 mají návštěvníci jedinečnou příležitost zažít neobyčejnou podívanou. Objekty noční oblohy, které budou moci pozorovat, jsou planeta Saturn, ovšem pozor, ta bude viditelná nejdéle do 21.00 hod., planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička, galaxie M31 v souhvězdí Andromeda, kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules, dvojhvězda Alcor a Mizar v souhvězdí Velká medvědice a dvojhvězda Albireo A, Albireo B v souhvězdí Labutě.

Akce se uskuteční v pátek 15. 9. 2017 ve 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30 hod. V případě nepříznivého počasí bude náhradní termín v pátek 22. 9. 2017. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Centru Bohuslava. Počet míst omezen na 60 osob (10 osob ve skupině.) Důležité informace o konání akce s ohledem na aktuální meteorologické podmínky sledujte na našem webu www.cbmpolicka.cz či facebookových stránkách.
Více na www.cbmpolicka.cz


Cena: neuvedena


E-mail: muzeum@muzeum.policka.org

Organizátor: cbm

Další informace lze stáhnout zde (POZOROVANI_NOCNI_OBLOHY.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz