Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Sobota v ZOO Dvůr Králové: Nová jména pro drily černolící a slavnostní otevření jejich zrekonstruovaného výběhu
Sobota v ZOO Dvůr Králové: Nová jména pro drily černolící a slavnostní otevření jejich zrekonstruovaného výběhu
Kdy: 16.5.2017
Kde: Dvůr Králové nad Labem, ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
Hradecko a Podzvičínsko
Dvůr Králové nad Labem

V sobotu 6. května představí v ZOO Dvůr Králové nově zrekonstruovaný venkovní výběh drilů černolících a při té příležitosti slavnostně pojmenují jejich dva nejmladší přírůstky. Nová jména pro mláďata těchto vzácných afrických primátů, které v České republice chová pouze ZOO Dvůr Králové, vyberou český ochranář Arthur Sniegon a předseda Výboru pro životní prostředí Robin Böhnisch.

Dvorské zoo se chov drilů mimořádně daří, narodila se tu už čtyři mláďata a skupina se tak postupně rozrostla na deset členů. Dvě nejmladší mláďata, samec a samička, dostanou v sobotu nová jména. Pojmenování jednoho z nich se ujme Robin Böhnisch, předseda Výboru pro životní prostředí, člen správní rady dvorské zoo, ale také fotograf a cestovatel.

Jméno pro druhé mládě vybere mladý ochranář Arthur Sniegon. Ten se poslední roky věnoval především ochraně slonů proti pytlákům, například ve státě Kamerun, který je i jednou z mála oblastí, kde se drilové v současné době vyskytují.

Drilové černolící přicestovali do dvorské zoo v létě 2015 a zabydleli se ve venkovních prostorách, které dříve obývali lvi. Prostor výběhu byl od návštěvnické části původně oddělen vysokými skleněnými předěly, které nyní nahradily vodní příkopy.

"Odebrání skel u některých expozic souvisí se záměrem více zpříjemnit zoo návštěvníkům. Bez skleněných bariér si je návštěvník se zvířaty bližší a může tak zapojit více smyslů. Navíc tak odstraníme past na zpěvné ptáky. Jsem rád, že jsme s tím začali právě u drilů, a budeme pokračovat na dalších místech zoo, kde to podmínky a bezpečnost dovolí,“ říká ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Slavnostní program bude zahájen u výběhů drilů nacházejícího se na konci pěšího safari pod areálem lvů ve 13 hodin. Kromě něj však mají návštěvníci možnost navštívit také nově otevřenou výstavu známkové tvorby manželů Knotkových, kteří se ve svých dílech věnují ztvárnění zvířat celého světa.

Další informace lze stáhnout zde (_MG_7662-resized.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz