Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Veřejná sbírka na obnovu Libušína ukončena
Veřejná sbírka na obnovu Libušína ukončena
Kdy: 7.3.2017
Kde: Prostřední Bečva, ÚTULNY MAMĚNKA A LIBUŠÍN NA PUSTEVNÁCH (NKP)
Beskydy
Prostřední Bečva

Rožnov pod Radhoštěm - Tři roky od požáru Národní kulturní památky Libušín skončila veřejná sbírka na její obnovu. Na transparentním účtu byla celkem shromážděna částka 9 956 128,82. K tomu Nadační fond ČR na DMS vybral částku 931 108,36. Celková částka činí 10,9 mil. Kč.
„Rád bych poděkoval všem, kteří přispěli na konto obnovy Libušína. Vážím si společného zájmu jednotlivců, firem, obcí i krajů. Oceňuji projekty, jejímž cílem bylo rozšíření povědomí o Libušínu a získání finančních prostředků na sbírku. Dřevo na celou stavbu – téměř 1 000 m³ daroval podnik Lesy ČR. Poděkování za těžbu a odvoz dříví patří Vojenským lesům a statkům ČR,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Na obnově Libušína se již intenzivně pracuje. V areálu firmy Teslice CZ v Bystřičce aktuálně řemeslníci připravuji trámy na obnovu Libušína. Tesání se provádí tradičním ručním způsobem, pomocí seker. Použito je kvalitní dřevo ze zimní těžby. Po opracování trámů bude započato s roubením v hale. Podle klimatických podmínek bude následovat převoz na upravenou platformu Libušína. Věříme, že do konce letošního roku by měla stát hrubá stavba.

Obnova Libušína bude stát více jak 80 milionů korun a hrazena bude z finančních prostředků Ministerstva kultury ČR, darů Zlínského a Moravskoslezského kraje, veřejné sbírky a pojišťovnou Kooperativa.

VMP v Rožnově p.R.
(Foto Jan Kolář)

Další informace lze stáhnout zde (_MG_6464_foto_Jan_Kolar.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz