Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Lenka Michalová: S lehkostí bytí
Lenka Michalová: S lehkostí bytí

Výstava
Kdy: 05.01.2023, do: 04.02.2023
Kde: Mladá Boleslav, MĚSTSKÝ PALÁC TEMPL MLADÁ BOLESLAV
Střední Čechy ~ severovýchod ~ Polabí
Mladá Boleslav

Ve středu 4. ledna 2023 v 17 hodin Vás zveme do Městského paláce Templ na zahájení nové výstavní sezóny vernisáží výstavy Lenky Michalové „S lehkostí bytí“.

Lenka Michalová žije a tvoří v Benátkách nad Jizerou. Dětství a mládí prožila ve městě Tanvald. V roce 1976 se přestěhovala do Mladé Boleslavi.
V roce 2013 se na Univerzitě třetího věku v Mladé Boleslavi nově otevřel obor Výtvarných technik a malby. Lenku Michalovou přihlásila na postgraduální univerzitu její kolegyně a kamarádka z práce. Pod vedením odborných lektorů: malířky Mirky Procházkové, sochařky doc. Mg A. Ireny Jůzové / CLAUDIE RESNER ® / a gymnazijního mladoboleslavského pedagoga výtvarné výchovy Mgr. Petra Hoška se Lenka začala plně věnovat své celoživotní touze a zájmu.
V roce 2016 tříleté studium na U3 úspěšně absolvovala malířským cyklem krajin „Do kraje“. Účastí na letních plenérech pod vedením uvedených výtvarníků získává další jedinečné malířské zkušenosti. Byla jedním z iniciátorů založení uměleckého spolku SPEKTRUM. S touto společnosti stále tvoří a aktivně vystavuje.
Během intenzivní práce na malířských cyklech Kdo židli má, Osud, Praha zjistila, že ji nezajímá jen krajina, zátiší, nebo portrét. Je to hlavně prostor a jeho geometrie. Objevily se i nové přístupy v podobě koláže a tisku, vznikla dioráma a nakonec i první prostorový objekt - Hory nic netají.
„S lehkostí bytí“ tak nazvala první samostatnou výstavu v mladoboleslavském Templu. Představuje stěžejní a zlomová díla v dosavadní tvorbě autorky.
Pro tuto výstavu vznikl kombinovanou technikou velkoformátový, dějově výpravný a významově zašifrovaný obraz nazvaný Raduj se ! Jdi a žij !
Výstava potrvá do 4. února 2023.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz