Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Pohádkové Vánoce s betlémy
Pohádkové Vánoce s betlémy

Výstava
Kdy: 26.11.2022, do: 08.01.2023
Kde: Brno, LETOHRÁDEK MITROVSKÝCH V BRNĚ
Brno a okolí
Brno

Ve spolupráci s ilustrátorkou dětských knih Veronikou Balcarovou připravujeme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně vánoční výstavu, tentokrát s pohádkovou tematikou.
Příběhy a pohádky neodmyslitelně patří k vánočnímu období a proto jsme se rozhodli je tentokrát využít jako nosné téma celé expozice. Výstava připomene nejznámější české pohádky a ilustrační činnost Veroniky Balcarové, jejíž tvorba má, díky oblíbeným dětským knížkám, celorepublikový dosah. Kromě obrázků k pohádkám, písničkám a říkadlům budou vystaveny také velkoformátové prostorové kulisy s postavami ze známých pohádek O červené Karkulce, O perníkové chaloupce, O veliké řepě, O dvanácti měsíčkách nebo O Budulínkovi, ke kterým budou připraveny úkoly (pracovní list). V obdobném stylu představíme také autorčin betlém a postavy čerta, Mikuláše a anděla.
Nebudou chybět nazdobené stromečky, jak jinak, než s pohádkovou tematikou – např. Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Dařbuján a Pandrhola, Arabela, Anděl Páně, S čerty nejsou žerty, Jezerní královna, Jak se budí princezny a nebude chybět ani nejnovější česká pohádka Princ mamánek.
A v neposlední řadě budou různé české pohádky vytvořené pletením jako maňásci – autorkou je Jitka Spěšná.
Jako každý rok představíme starobylé i novější betlémy z Čech, Moravy a Slovenska (dřevěné, papírové, sádrové, keramické, z přírodních materiálů apod.) = sbírka MgA. Jana Marouška. Z adventních a vánočních dekorací to budou věnce, svícny, pečivo atd. V letošním roce spolupracujeme také s DS Kociánka – vystavíme jejich keramický betlém a ručně vyráběné vánoční ozdoby.O ilustrátorce Veronice Balcarové
Vystudovala obor užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a dále pokračovala ve studiích na Akademii výtvarných umění. Absolvovala v Ateliéru restaurování malířských děl a polychromovaných plastik prof. Karla Strettiho. Již během studií se začala věnovat ilustrování dětských knížek. Její raná tvorba je zaměřená na realistické kresby a akvarely, portréty a studie zvířat. V následujících letech si vytváří osobitý styl, kterým promlouvá především k nejmenším dětem. Zajímá se o tematiku lidových pohádek, písniček a říkanek. Také úzce spolupracuje s básníkem Jiřím Žáčkem. Autorce vycházejí tituly v nakladatelstvích Šulc–Švarc, Grada, Euromedia Group a Učení s nápadem. Dále přispívá do časopisů Malá myslivost a Sluníčko.


Otevřeno úterý – neděle 10 – 16 h.

Cena

Vstupné: 140 Kč – dospělí, 100 Kč – senioři, studenti VŠ a SŠ, 90 Kč – děti - žáci ZŠ, 35 Kč – děti (MŠ)

E-mail

letohradekbrno@seznam.cz

Telefon

605 972 588

Organizátor

Mgr. Petr Lukas


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz