Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Šlechtická sídla v souznění
Šlechtická sídla v souznění

Koncert
Kdy: 20.08.2022
Čas: 18.30
Kde: Nové Hrady, ZÁMEK NOVÉ HRADY U LITOMYŠLE
Českomoravské pomezí
Nové Hrady

Šlechtická sídla v souznění… lákají na putování po hradech a zámcích s Dášou Zázvůrkovou, Spiritual kvartet a Jaroslavem Svěceným

V Praze, 27. května – Chyše, Kost a Nové Hrady u Litomyšle – to je trojlístek hradů a zámku, které se pro letošní rok stanou dějištěm letně poetického projektu Šlechtická sídla v souznění… Úspěšná série tří hudebních večerů konaných na českých sídlech šlechtických rodů zve již pátým rokem širokou veřejnost k poznávání historie i kulturnímu rozjímání. Každý z večerů totiž doprovází hudební vystoupení některé z významných osobností české scény. To vše zasazeno do letní atmosféry při sklence vína slibuje přítomným nevšední zážitek. Účast tentokrát přislíbili herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková, nové uskupení Spiritual kvartet a houslový virtuos Jaroslav Svěcený.
Putování bude zahájeno 18. června na zámku Chyše u rodiny Lažanských, kde vystoupí charismatická dáma Dáša Zázvůrková, v jejímž podání zazní známé šansony Hany Hegerové. Druhé setkání proběhne 30. července, a to na hradě Kost, který patří rodině Kinský dal Borgo. Na tomto večeru si návštěvníci užijí hudební vystoupení nového seskupení Spirituál kvartet. Třetí a poslední zámecký večer hosté 20. srpna navštíví zámek Nové Hrady u Litomyšle, který vlastní manželé Kučerovi. Závěrečný večer bude patřit klasické hudbě. Vystoupí pan Jaroslav Svěcený, který po skončení hudební části zájemcům představí několikery unikátní housle z dílny starých italských mistrů ze 16. století.
Šlechtická sídla v souznění… si kladou za cíl nabídnout návštěvu hradů a zámků z jiné perspektivy. Večery jsou koncipovány jako společenská setkání za účasti majitelů panství, kteří hostům zprostředkují zajímavosti o svém rodu a historii objektu při číši kvalitního vína a večer završí komentovanou prohlídkou. Součástí zhruba tříhodinového programu je pokaždé hudební vystoupení v podobě koncertu či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Projekt je pokaždé neodmyslitelně spojen s nějakou beneficí.
„V letošním roce jsem se rozhodla představit a podpořit na všech třech večerech mobilní hospic Cesta domů. Šlechtická sídla tak mají dva druhy vstupného. Základní a VIP vstupné. Zakoupením VIP vstupenky hosté podpoří částkou 500 Kč zmíněný mobilní hospic, dále pak jako poděkování dostanou u vchodu malý dárek a mají rezervované místo v sále,“ vysvětluje pořadatelka Jitka Bláhová.

Cena

Vstupenky jsou v prodeji v kategoriích VIP – benefiční vstupenka a základní vstupné následovně: Chyše 1050 Kč / 550 Kč, Kost 1150 Kč / 650 Kč, Nové Hrady u Litomyšle 1250 Kč / 750 Kč. Součástí benefiční vstupenky je malý dárek a rezervace místa na jméno. Obě kategorie pak zahrnují pozvání na číši vína před koncertem. Vstupenky je možné objednat na emailu jb.jitka.blahova@seznam.cz nebo na telefonním čísle 737 256 811.

Další informace

Další informace jsou k dispozici na www.jitkablahova.cz.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz