Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Tradiční výstava betlémů
Tradiční výstava betlémů

Výstava
Kdy: 01.12.2021, do: 16.01.2022
Kde: Brno, LETOHRÁDEK MITROVSKÝCH V BRNĚ
Brno a okolí
Brno

Tradiční výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně od 4. 12. do 16. 1. (čt – ne, 10 – 16 h.) představí historické i soudobé exponáty různých velikostí a druhů, od nás i ze zahraničí. Nechybí ani nejoblíbenější české betlémy od M. Aleše, J. Lady, V. Kubašty, J. Heraina ad. či různé kuriozity, jako například mexický betlém stylizovaný do postaviček z kostlivců, betlém s keramickými tanečníky a nebo betlém z litého skla. Výjimečným exponátem je rozsáhlý ručně malovaný papírový betlém z roku 1933 od Jana Václavů ze Železnobrodska, který vytvořil pro své syny. Exotické betlémy pak pochází z křesťanských oblastí Afriky a jižní či střední Ameriky. Lokální zvláštností je Starobrněnský papírový betlém s důležitými památkami v okolí letohrádku a významnými osobnostmi, které v této části Brna působily (E. Rejčka, A. A. Mitrovský, R. de Souches, G. J. Mendel, L. Janáček ad.). Autorkou tohoto betlému je ilustrátorka Jana Moštková. Exkluzivně v letohrádku vystavíme sbírku historických voskových Jezulátek.

Součástí expozice je tzv. celoroční betlém = největší dioráma v ČR na téma život Ježíše Krista se 105 figurami – každá o velikosti 30 cm, se zvukovou smyčkou, která odvypráví příběh od zvěstování a narození až po ukřižování a vzkříšení. Betlém vznikal dva roky a figury byly vyrobené ručně technikou plstění z ovčí vlny. Autorkou je Ivana Langrová.

Cena

Vstupné: dospělí 110 Kč, senioři a studenti VŠ + SŠ 80 Kč, děti ZŠ 70 Kč, děti MŠ 30 Kč.

Další informace

Otevřeno:
čtvrtek až neděle 10 – 16 hod. (v ostatních dnech pouze pro skupiny od 15 osob – na objednání), otevřeno také 24. 12.: 10 – 13 hod., 26. 12.: 13 – 16 hod., 29. - 30. 12.: 10 – 16 hod. (25. 12., 31. 12., 1. 1. zavřeno). Změna otevírací doby vyhrazena (sledujte web a Fb letohrádku).


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz