Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Karel Cudlín - Izrael přes hledáček
Karel Cudlín - Izrael přes hledáček

Výstava
Kdy: 07.08.2020, do: 01.11.2020
Kde: Uherské Hradiště, SLOVÁCKÉ MUZEUM V UHERSKÉM HRADIŠTI
Slovácko a Bílé Karpaty
Uherské Hradiště

Ve Slováckém muzeu se představí špička současné české dokumentární fotografie

Přední český fotograf Karel Cudlín bývá poměrně častým hostem Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Pravidelně tu vedl fotografický workshop a prezentován byl i v několika doprovodných výstavách LFŠ. Na letošním již 46. ročníku se však vůbec poprvé představí také v hlavní budově Slováckého muzea. Výstava je součástí doprovodného programu sekce Současnost Terra festivalis: Izrael. Zachycuje proměny krajiny a společnosti od Sinaje po Golany za posledních více než dvacet let. Nejen pro návštěvníky Letní filmové školy ji připravilo Slovácké muzeum ve spolupráci s autorem a Asociací českých filmových klubů.
„Karel Cudlín je vynikající český fotodokumentarista a jediný český fotograf, který věnuje Izraeli svoji pozornost soustavně, nikoli pouze v rámci jednoho časově ohraničeného projektu,“ charakterizuje autora Milada Frolcová, kurátorka z Galerie Slováckého muzea. „Jeho fotografie z cest po Izraeli nejsou místopisné záznamy okořeněné pitoreskními motivy blízkovýchodní reality ani politické reportáže. Nemají jednotící téma. Nesledují určitý předem daný program. Vznikají spontánně z čirého zájmu o dění, bez agendy, očekávání a ambicí vkládat do obrazu více, než může přinést momentální situace, ať už se odehrává v prostoru města, v poušti nebo na pláži,” dodává Michaela Sidenberg, autorka doprovodného textu k výstavě.
Vystavená kolekce čtyř desítek černobílých fotografií obsahuje starší práce, které jsou díky fotografickým i beletristickým publikacím dnes již ikonami, ale také zcela neznámé záběry, z nichž řada vznikla teprve nedávno.
Po slavnostní vernisáži s účastí Karla Cudlína v neděli 9. srpna v 15.00 hodin bude ve slavnostním duchu otevřen ve stálé expozici Slovácko také projekt LFŠ s názvem Intervence#23. O realizaci se postarala společnost Jindřicha Chalupeckého a prezentováno je současné vizuální umění v kontextu negalerijních institucí. Instalace děl současných umělců dokládá živé vazby dnešních mladých tvůrců k lidové kultuře. Mnozí z ní čerpají inspiraci, pokud jde o motivy, techniky a vizuální elementy, mnozí ji pak zároveň také vědomě reflektují jako téma osobního i společenského kulturního dědictví, které je v mnoha ohledech potřeba chránit a zároveň také kriticky zkoumat.

Místo

Hlavní budova, Smetanovy sady 179

E-mail

milada.frolcova@slovackemuzeum.cz

Telefon

774 124 015

Organizátor

PhDr. Milada Frolcová, historik umění Galerie Slováckého muzea


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz