Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Frenštátské kulturní léto 2020
Frenštátské kulturní léto 2020

Koncert
Kdy: 27.06.2020, do: 31.08.2020
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

Frenštátské kulturní léto 2020 zahájí od 10:00 v sobotu 27. června 2020 koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice. Akce se uskuteční v krásných přírodních kulisách zahrady domova seniorů Hortenzie, do které bude mít v době koncertu volný přístup i veřejnost. Podobné promenádní koncerty se v minulých letech konaly na Frenštátském náměstí. Letošní situace vedla Městské kulturní středisko k rozhodnutí, aby ve spolupráci s vedením domova symbolicky koncert umístili do jeho zahrady. Na programu hodinového koncertu bude řada známých a populárních melodií. Vedle zpěvačky doprovodí téměř čtyřicetičlenný orchestr také mažoretky.

„Cílem této akce je dát příležitost lidem ke společnému setkání. Návštěvníci z řad veřejnosti budou mít v zahradě vytyčen sektor, který bude v bezpečné vzdálenosti od obyvatel domova na terasách. Přesto tak ale budou mít návštěvníci akce možnost společně sdílet emoce i atmosféru celé akce s obyvateli domova. Vstup na akci je volný “. Popsala záměr, se kterým je akce pořádána, dramaturgyně Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm Lenka Křesálková. Koncertů pod okny domova seniorů Hortenzie se pořádalo již několik, tento bude podle slov organizátorů výjimečný právě pro to, že se ho bude moci zúčastnit široká veřejnost. Navíc půjde o velkorysé obsazení čítající téměř padesát účinkujících.

Městský dechový orchestr Kopřivnice vystupoval ve Frenštátě pod Radhoštěm naposledy před šesti lety. Dirigent a umělecký vedoucí ansámblu Pierre Scotto neskrývá své nadšení „moc se do Frenštátu těšíme. Popravdě byli první, kdo nás po době omezení spojených s coronavirem oslovi. Letos nám právě díky těmto omezením odpadla řada koncertů. Vystupovat ve Frenštátě pod Radhoštěm a navíc, na tak krásném místě jako je zahrada Domova Hortenzie je pro nás čest.“ Program koncertu bude podle dirigenta namíchán tak, aby si ho užili všichni, jak obyvatelé domova, tak návštěvníci akce.

Ředitel domova Hortenzie Jiří Absolon vyjádřil spokojenost slovy: „Pro naše klienty, i pro nás jsou takovéto akce velkým zpestřením. Spolupráce s městem je vynikající. Každý rok se v našem areálu koná třeba celoměstská oslava Dne dětí. Letošní situace pochopitelně znamenala zrušení této akce. Proto jsme rádi, že vedle řady už proběhlých koncertů, určených pod okny domova pro naše obyvatele, je tady akce, na které se konečně alespoň na dálku budeme moci pozdravit s více lidmi“. „Začátek vystoupení je stanoven na deset dopoledne, proto je dobré přijít nebo přijet na akci s dostatečným předstihem. Parkování zajišťujeme ve spolupráci s našimi hasiči na jejich hřišti, které sousedí s areálem domova Hortenzie“


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz