Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


VSETÍNSKÝ KRPEC
VSETÍNSKÝ KRPEC

Festival
Kdy: 25.06.2020, do: 28.06.2020
Kde: Vsetín, VSETÍN
Beskydy
Vsetín

Vsetínský krpec letos s novým logem

Od čtvrtku 25. do neděle 28. června 2020 proběhne ve Vsetíně Mezinárodním folklorní festival Vsetínský krpec, jenž se koná pravidelně ve dvouletých intervalech. Čtyřdenních oslav folkloru, lidového umění a tradic se tradičně účastní umělecké soubory z celého světa.
„Na přípravách festivalu se již intenzivně pracuje jak na radnici, tak v Domě kultury. První letošní novinkou je nový, modernější, graficky čistější vizuál festivalu, jehož autorem je grafik Petr Stodůlka. V logu ovšem stále zůstává ústřední motiv krpce s ptáčkem, jehož autorkou je Kornélie Němečková, došlo pouze k jeho omlazení,“ přiblížil starosta Vsetína, který je také prezidentem festivalu, Jiří Růžička.
Svou historickou premiéru ve Vsetíně letos zažije profesionální slovenské folklorní těleso SĽUK, které vystoupí ve velkém sále Domu kultury ve čtvrtek 25. června od 19 hodin s programem 70 ROKOV. Mezi nejlepšími tanečníky Slovenska ve zmíněném ansámblu má své místo nově i Lukáš Cahlík, tanečník a folklorista, odchovanec vsetínského souboru Jasénka. Předprodej vstupenek na představení bude zahájen 16. března.
Tradice účinkujících souborů z různých koutů světa zůstane zachována i letos. „Můžeme prozradit, že účast potvrdil například exotický mexický soubor HUEYITLATOANI z Mexico City, který se v Česku poprvé představil před deseti lety,“ uzavřel místostarosta pro kulturu a cestovní ruch Pavel Bartoň.
Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec poprvé proběhl v roce 2000. Během uplynulých let hostil soubory takřka ze všech kontinentů – z Evropy, z Asie, Afriky nebo Ameriky. Festival je populární také díky svému pestrému doprovodnému programu, na který se návštěvníci mohou těšit i letos.
Aktuální informace budou v blízké době dostupné na novém webu festivalu: www.vsetinskykrpec.cz.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz