Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


INZERCE:
Nabídka bytu 3+1 v Beskydech
k prodeji

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Pochování basy / Pogrzeb basów
Pochování basy / Pogrzeb basów

Slavnost
Kdy: 5.3.2019
Čas: 18.00
Kde: Český Těšín, KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ STŘEDISKO STŘELNICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ
Beskydy
Český Těšín

Kulturní a společenské středisko „Střelnice“ a Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy“
Pochování basy / Pogrzeb basów
tradiční loučení s masopustem

kde: kostel Marie Magdaleny, Cieszyn / KaSS „Střelnice“

Vstupné: 500 Kč / 80 zł


Hudba, tanec, zábava a gorolské tradice na Těšínsku. Na pochování basy zveme všechny, kteří se chtějí rozloučit s masopustem se vší parádou!

Plesová sezóna na Těšínském Slezsku tradičně končí pochováním basy. Kromě skvělé zábavy je to místo, kde je možnost setkat se s hudebníky z celého okolí. Letošní pohřeb basy připadá na úterý 5. března. V 18:00 hodin bude vysloužena mše Kazka Urbasia v kostele Marie Magdaleny v Cieszyně. A poté se již zábava přenese do sálu KaSS "Střelnice" v Českém Těšíně, kde od 19:30 hodin budou hrát kapely Torka, Józek Broda, Wałasi, Hajlandery, Tekla Klebetnica, Istebna, Grapa, Zbyrcok a Kamraci. Večerem provede Lucja Dusek Francuz.

Na ostatkovém plese se dodržuje zvyk zvaný pochovávání nebo pohřeb basy. Těsně před půlnocí kapely hrající na zábavě umlknou. Basa bude beze strun symbolicky položena na provizorní máry a vynesena ze sálu. Tímto způsobem je označen konec masopustu a začátek postní doby, v jejímž průběhu platí zákaz pořádání a zúčastňování se zábav s hudbou a tancem.
Vstupenky na česko-polský večer plný tradic, hudby, tance a zábavy lze zakoupit online na webových stránkách organizátorů anebo v hotovosti na recepci KaSS „Střelnice“.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz