Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Sport - Šumava - Lyžování - Jihočeský kraj - SKIAREÁL LIPNO


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

SKIAREÁL LIPNO

Negarantovaná informace
Adresa:Lipno nad Vltavou 307, 382 78 Lipno nad Vltavou
Mobil:+420 731 410 803
Email:skiareal(zavináč)lipnoservis(tečka)cz
WWW:http://www.lipnoservis.cz
GPS:48°38'41,600"N, 14°13'20,180"E
Odpovědná osoba:LIPNO SERVIS s.r.o.
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (15)[Zobrazit náhledy]


Skiareál Lipno - Nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách.
Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky o celkové délce 8,3 km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.

Dostupnost
Skiareál Lipno se nachází na okraji obce Lipno nad Vltavou.

 • Autem: u silnice č. 163, doporučujeme trasu České Budějovice – Kaplice – Dolní Dvořiště – Vyšší Brod – Loučovice – Lipno nad Vltavou

Provoz: Denní lyžování 8.30–16.00
Večerní lyžování 18.00–21.00
Foxpark kapitána Lipánka 18.00–20.00

Služby

  Novinky 2013/14
  Se spoustou novinek přichází Skiareál Lipno do letošní zimní sezóny 2013/2014. Lyžaři se mohou těšit na věrnostní systém, slevy v kartě hosta Lipno Card, elektronický skipas, rozšíření možností zážitkového lyžování a apres ski aktivit.
  Skiareál Lipno si i pro letošní sezónu udržel oprávněně pozici top střediska v České republice – aktuálně je na třetím až čtvrtém místě žebříčku. Nabídka lyžování v kombinaci s dalšími aktivitami a zážitky je tak největší a nejrozmanitější v České republice. LIPENSKÝ ŽOLÍK – Skipas ZDARMA
  Chceme odměnit všechny naše věrné zákazníky, kteří se na sjezdovky opakovaně vracejí. Připravili jsme pro ně Lipenského žolíka, COŽ JE VĚRNOSTNÍ SKIPAS, který bude mít lyžař celou sezónu u sebe. Po pátém zakoupeném jednodenním skipasu má nárok na šestý jednodenní tarif zdarma. Čím více lyžujete, tím více šetříte. ZDARMA FOXPARK, PARKOVÁNÍ, SKIBUS, ZÁŽITKOVÝ SLALOM, SKICROSS...
  Dbáme na to, aby vám nevznikaly vícenáklady a lyžování bylo co možná nejpohodovější. Oproti ostatním areálům máte nárok na spousty služeb, které jsou zcela ZDARMA.

  I letos bude zdarma vstup do Foxparku kapitána Lipánka, což je největší výukové lyžařské hřiště v České republice. Děti tu mají mnoho podnětů jako jsou například pohádkový slalom, nově připravované doupě lišáka Foxe, lyžařský kolotoč, barevné postavičky zvířátek a mnoho dalšího.

  ELEKTRONICKÝ SKIPAS
  Letos spustíme další novinku, a tím je možnost nákupu skipasu přes internet. Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem a na něj již si budou moci další tarify dobíjet přes web.
  S LIPNO CARD UŠETŘÍTE STOVKY KORUN
  Skiareál Lipno se v letošní sezóně ještě více rozhodl podpořit kartu hosta Lipno Card a vložil do ní slevy, při kterých ušetříte stovky korun při nákupu vícedenního lyžování.
  I) Po celou sezónu bude platit sleva 5 procent na skipas od jednoho a půl dne a výše.
  II) V lednu ušetříte ještě více – od 6.1. do 31.1. 2014 bude platit mimořádná sleva 20 procent na skipasy od tří dnů a výše.
  Přitom stále platí sleva 5 procent na skipasy od 1,5 dne a výše.
  III) V mimosezóně bude sleva na skipas již od dvou dnů a výše 20 procent a pět procent na 1,5 dne a výše.
  IV) Další peníze ušetříte, pokud si půjčíte vybavení v půjčovně Intersport Rent, která poskytuje slevu při půjčení ve výši 10 procent na skipas. Zde se slevy sčítají a sleva bude tedy 15 nebo 30 procent podle období a výše výpůjčky, respektive skipasu.
  DĚTI, SENIOŘI A HANDICAPOVANÍ LYŽUJÍ ZA 20 KČ
  I pro letošní sezónu zachoval Skiareál Lipno velmi zvýhodněné ceny pro děti do šesti let, seniory nad 70 let a handicapované s průkazem ZTP/P a jejich průvodce. Lyžovat budou pouze za manipulační poplatek 20 korun, a to po celou sezónu.

  SLAVÍTE? - NA LIPNĚ ZA DVACKU
  Skipas za 20 korun získají i ti, kteří v době jeho nákupu mají narozeniny nebo slaví svátek. Po předložení dokladu mohou ten den lyžovat za 20 korun. Služby v loňském roce využilo mnoho lidí.

  NOVÁ KAVÁRNA A REGIONÁLNÍ POTRAVINY
  V Lipně nad Vltavou se můžete občerstvit ve více než 20 restauracích, kaváren či bufetů s rychlým občerstvením. Jen přímo v areálu jich je 9. Letos nabídku obohatila nová kavárna a cukrárna, která nabízí kromě sladkých pochutin i požitek z několika druhů kávy. Restaurace Lanovka připravuje také, že jedno jídlo denně bude vždy regionálně zaměřené a vyrobené z lokálních produktů.

  ZÁBAVA KAŽDÝ DEN
  Skiareál Lipno je výjimečný i množstvím pořádaných akcí v průběhu sezóny. K tradičním patří Vítání hostů každou neděli, sobotní odpolední hry s maskotem Lišákem Foxem s možností výher, malování na obličej a fotografování a čtvrtek tradičně již patří závěrečným závodům lyžařské školy Skischool Lipno. Mezi velké akce můžeme zařadit Zahájení zimní sezóny plánované na 14. prosince, 8. narozeniny maskota Lišáka Foxe, masopust na lyžích, velbloud na lyžích, stavění sněhuláků a různé další předváděcí akce s možností vyzkoušet si lyže různých značek. V přípravě jsou i koncerty

  Na své si přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou. Za mrazivého počasí mohou návštěvníci Lipenska vyměnit lyže za brusle a užít si jedinečné přírodní kluziště. Lipno nad Vltavou a Frymburk na zamrzlé hladině Lipenského jezera upravují 6 – 8 m širokou a 11 km dlouhou dráhu doplněnou o půjčovnu bruslí.

  U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky naleznete restaurace, apres ski-bary, lyžařskou školu, půjčovnu, skiservis a další služby. V těsné blízkosti se nachází Aquaworld, Hopsárium, bobová dráha, animační programy, bowling, wellness a sportovní hala. Skiareál Lipno je díky ubytovací kapacitě 3500 lůžek v okolí sjezdovek skvělou volbou pro rodinnou zimní dovolenou.
  Popis sjezdovek a vleků
 • 3 moderní čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr. Pro komfortní nástup jsou všechny vybaveny rozběhovými koberci, které umožňují plynulé nasednutí na sedačky lanovek.
 • 3 pojízdné koberce ve výukovém hřišti Fox Park a 1 pojízdný koberec v nově vybudovaném Skischool Lipno Parku pro přepravu dětí i začátečníků.
 • Přepravu osob z centrálního parkoviště na vrchol Kramolína slouží lanovka Lipno Express, která je v provozu také pro večerní lyžování na sjezdovce Jezerní.
 • Skiareál Lipno Vám nabízí pohodové lyžování na upravených sjezdovkách o celkové délce 8,3 km. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Díky šířce až 60 m nabízí dostatek místa pro zvládnutí carvingu. Novinkami jsou propojení sjezdovek Školní a Promenádní a vybudování druhé dětské skicrossové dráhy. Večerní lyžování probíhá na 1300 m dlouhé Jezerní sjezdovce. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.
 • odbavovací systém formou ...
 • orientace svahů na
  Vybavení
 • Půjčovna INTERSPORT RENT
 • Špičkový servis lyží, snowboardů a běžeckých lyží na švýcarských strojích MONTANA
 • Prodejna INTERSPORT
 • Skischool Lipno poskytuje výuku pro začátečníky i pokročilé, na lyžích i na snowboardu.
 • Služby pro děti: Osvětlené výukové hřiště Foxpark kapitána Lipánka; nové výukové hřiště Skischool Lipno Park
 • Snowpark: Letošní novinkou je nové umístění snowparku - nově se nachází v klínu mezi sjezdovkami Školní a Promenádní. Snowpark pravidelně upravuje zkušený shaper. Snowpark se skládá ze dvou skoků a několika dalších překážek určených pro Vaší zábavu. Jedná se např. o lomenou bednu, rovnou bednu, dance floor, zábradlí, apod. Snowpark bude pravidelně upravován tak, aby byl bezpečný pro nejmenší snowboarďáky, ale i pro zkušenější borce.
 • Skicrossová dráha je samostatná, zvlášť oddělená část sjezdovky Školní. Důraz je kladen na zábavnou formu s obtížností, která vyhovuje jak malým dětem, tak také dospělým lyžařům. V letošní sezóně jsme připravili pro lyžaře další novinku - menší dvojče skicrossové dráhy, umístěné v horní části Jezerní sjezdovky. Je určena zejména dětským příznivcům speciálně upravených terénů, na nichž jízda vyvolává zcela určitě adrenalin.
 • Stanoviště HS:
 • Snowtubing:
 • SKIBUS: V průběhu zimní sezóny jezdí v Lipně nad Vltavou na dvou trasách s pravidelnými odjezdy skibus, který komfortně a zdarma přepraví návštěvníky nejen do samotného Skiareálu Lipno, ale i mezi jednotlivými zařízeními cestovního ruchu v obci jako je například vodní rj Aquaworld Lipno, sportovní hala, či různé restaurace. Letos nově bude linka 1 zajíždět až k parkovišti běžek u Villa Parku.
 • SKIVLAK: Klasický skivlak Yetti, který přivážel do Skiareálu Lipno lyžaře z Českobudějovicka i Táborska, letos vypravován nebude. Přesto se lyžaři mohou do Skiareálu Lipno po železnici dostat. Vlak přijíždí denně na Lipno v 9.41, 11.56, 13.56, odjíždí potom v 16.10.
 • Lipno bez bariér - Skiareál Lipno nabízí díky čtyřsedačkovým lanovkám a širokým sjezdovkám pohodlí také pro handicapované. Je možné vyzkoušet 3 ks speciálního vybavení monoski, které poskytne vozíčkářům možnost užít si radost z pohybu na sněhu s ostatními lyžaři.
  Stravování - Gastronomie
 • restaurace Lanovka, Sportbar Hříbek, Terasa Kramolín, Restaurace U Yettiho, Černá Bouda, Paluba Bar, Občerstvení Strojovna
  Další služby
 • Parkování: bezplatné velkokapacitní parkoviště pro 730 aut a 20 autobusů
 • Sociální zařízení: ano
 • Úschovna: Ski depot - úschovna lyžařského vybavení 20 m od nástupní stanice lanové dráhy
 • Možnosti způsobů platby: hotovost, karta
 • Ubytování: Chata Lanovka v areálu
  Běžecké tratě
 • 40 km strojově upravovaných tratí pro klasiku i bruslení
 • nástupní místo s bezplatným parkovištěm až pro 100 aut (nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou)
 • v případě příznivých povětrnostních podmínek k dispozici unikátní bruslařské trasy na zamrzlém lipenském jezeře, 6–8 m široká a 11 km dlouhá dráha
 • půjčovna bruslařských a běžkařských setů v půjčovně INTERSPORT RENT
 • Paluba bar - příjemné místo s terasou u hlavního nástupiště na bruslařskou dráhu se sortimentem teplých nápojů a lahodných zákusků.

Ceník

  Časové jízdné
  Hlavní sezona 2013/14, od 21. 12. 2013 do 16. 3. 2014
 • 1 denní (8.30-16.00) 600 Kč (400 Kč) / 490 Kč
 • Večerní od 18.00 - 21.00 350 Kč (240 Kč) / 280Kč
 • 2 hodinový 400 Kč (290 Kč) / 320 Kč
 • 3 hodinový 470 Kč (330 Kč) / 390 Kč
 • 4 hodinový 530 Kč (370 Kč) / 420 Kč
  Bodové jízdné
 • Při zakoupení 3 denního skipasu a výše sleva 50 % na nákup jednoho večerního skipasu
 • 100 bodový skipas 490 Kč (340 Kč) / 390 Kč
 • 200 bodový skipas 880 Kč (610 Kč) / 710 Kč
 • 300 bodový skipas 1190 Kč (830 Kč) / 950 Kč
 • 16 bodů - Lanová dráha: Lanovka Frekvence 1
 • 14 bodů - Lanová dráha: Střecha
 • 12 bodů - Lanová dráha: Promenádní
  Slevy
 • 1. Snížené jízdné v závorce - Dítě 6-15 let / senior 60+ / ZTP
 • 2. Snížené jízdné JUNIOR 16-18 let / student do 26 let
  Poznámky
 • Všechny skipasy = vratná záloha 100 Kč
 • Sezónní a bodové jízdenky jsou platné i pro večerní lyžování.
Více viz ceník.

ZDROJ INFORMACÍ: www.lipnoservis.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
606 m HORNÍ VLTAVICE
779 m LIPNO NAD VLTAVOU
3,7 km LOUČOVICE
4,3 km PŘEDNÍ VÝTOŇ
4,4 km FRYMBURK
7,2 km VYŠŠÍ BROD
Historické zajímavosti
6,6 km KLÁŠTER VYŠŠÍ BROD
8,5 km ZŘÍCENINA VÍTKŮV HRÁDEK
Přírodní zajímavosti
4,3 km ČERTOVA STĚNA U VYŠŠÍHO BRODU
5,9 km VODOPÁDY SVATÉHO WOLFGANGA
Technické zajímavosti
1,0 km STEZKA KORUNAMI STROMŮ V LIPNĚ NAD VLTAVOU
Kultura
6,7 km POŠTOVNÍ MUZEUM VE VYŠŠÍM BRODĚ
Sport
86 m BOBOVÁ DRÁHA LIPNO
281 m LANOVÉ CENTRUM LIPNO
473 m VODNÍ RÁJ AQUAWORLD
475 m AQUAWORLD MARÍNA LIPNO
616 m BIKEPARK LIPNO
9,8 km JEZDECKÝ KLUB NOWA - VYŠŠÍ BROD
Obchod a služby
606 m INFORMAČNÍ CENTRUM LIPNO NAD VLTAVOU
1,1 km HORSKÁ SLUŽBA STANICE KRAMOLÍN
7,2 km INFOCENTRUM VYŠŠÍ BROD
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Včera jsem byl a i když nejsou sněhové podmínky v rámci celé ČR nijak dobré, docela to šlo. Němci a Rakušáci prý Lipno milují, tak nevím co je na tom pravdy. Každopádně při dobrých podmínkách to tam může být super. Sjezdovky jsou pro pokročilé lyžaře opravdu uspokojivé. Jinak ski areál na Lipně si lze prohlédnout online zde přes webkameru - https://www.webkameryzive.cz/skiareal-lipno-kramolin Dost to pomůže zkontrolovat před odjezdem, abyste viděli jaké jsou sněhové podmínky.
11.02.2016, Lancelot (78.45.53.22)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz