Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Morava - Haná - Naučné stezky - Želechovice - PASEKÁŘSKÁ NAUČNÁ STEZKA


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

PASEKÁŘSKÁ NAUČNÁ STEZKA

Telefon:+420 577 630 255
WWW:http://www.eko.ecn.cz
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Délka trasy: 4 km

Převýšení: x m

Zastavení:
7, Informační tabule jsou vyřezány ze dřeva a doplněny obrázky i krátkými poetickými texty.

Zaměření:
základní informace o léčivých rostlinách, obojživelnících, domácích zvířatech, sadařství, ovocných stromech, ptácích a hmyzu

Značení:


Vhodná pro:


Popis:
NS vznikla na území Želechovického přírodního parku - čtyřkilometrový okruh.

Jejími realizátory jsou členové ekologického sdružení Ekocentrum Čtyřlístek.

Pro návštěvníky jsou vydány pracovní listy, které jsou k dispozici v Ekoporadně v II. budově Městského divadla nebo v Městském informačním a turistickém středisku na radnici ve Zlíně.

Stezka slouží především k informování veřejnosti o cenném krajinářském území na Zlínsku a Ekocentrum Čtyřlístek ji využívá k ekologické výchově dětí. Kromě samotné naučné stezky zde ekologové monitorují krajové odrůdy ovocných stromů a ptactvo. Jejich snahou je vypracovat databázi ovocných stromů a vytvořit zprávu orgánům státní správy a samosprávy, která by měla pomoci ochránit mizející ovocné odrůdy. Podobným způsobem postupují i u monitoringu ptactva. S podporou města vyvěsili ornitologové na území Jaroslavických a Želechovických pasek několik stovek ptačích budek a na základě pozorování zde určili již přes padesát žijících ptačích druhů.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
ŽELECHOVICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz