Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Ostravsko, Opavsko a poodří - Divadla - Václavovice - DIVADELNÍ SOUBOR PROPADLO Z VÁCLAVOVIC


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

DIVADELNÍ SOUBOR PROPADLO Z VÁCLAVOVIC

Negarantovaná informace

Vznikl v roce 1987. Za období své exixtence uvedl třináct původních pásem a her. Představuje typ autorského divadla. To znamená, že texty až na drobné výjimky pocházejí z vlastní tvůrčí dílny. Jejich autorem je v naprosté většině umělecký vedoucí souboru Stanislav Kolář.

Na počátku své činnosti se soubor zaměřil pouze na kabaretní pásma scének a písniček převážně satirického charakteru. Později však začal usilovat o tématicky kompaktnější celky. Vyvrcholením tohoto směřování byly tři původní komedie Evropský dům, Všechny cesty vedou do Říma a Balón, uvedené v premiéře v letech 1996, 1998 a 2002. Ty měly u publika spolu s pásmem Dál od pípy nebo Co staletí dala největší úspěch.

Dlouhá léta se soubor zaměřoval na venkovské publikum, nyní svá představení stále častěji uvádí i v městských klubových zařízeních (frýdecký Stoun, ostravský Atlantik, Prostor, Boomerang...). Propadlo je multigeneračním divadlem, za jehož existence se v něm vystřídalo již 30 herců. V posledním období jeho členskou základnu posílilo několik nových mladých hereckých tváří. Domovskou scénou PROPADLA je nyní sál restaurace Čepaník ve Václavovicích.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
VÁCLAVOVICE
Historické zajímavosti
KOSTEL SV. VÁCLAVA VE VÁCLAVOVICÍCH
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz