Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - Jižní Čechy - Chráněná území - Staré Město pod Landštejnem - PŘÍRODNÍ PARK ČESKÁ KANADA


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

PŘÍRODNÍ PARK ČESKÁ KANADA

Adresa:378 82 Staré Město pod Landštejnem
WWW:http://www.ceska-kanada.cz
GPS:49°2'32,731"N, 15°12'50,725"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Přírodní park Česká Kanada byl vyhlášen v roce 1994. Jeho rozloha je cca 18 700 ha. Jeho cílem je zachování maxima přírodních krás a hodnot a vysoké kvality životního prostředí. Má mimořádný význam v územním systému ekologické stability a v neposlední řadě jsou důležité i jeho vodohospodářské funkce.

Nejvyšším vrcholem České Kanady je Vysoký kámen u Kunžaku s výškou 738 metrů. Dalšími dominantami jsou například Šibeník, Kunějovský vrch, Vysoký kámen a další. Kopce jsou zde převážně ploché a na jejich vrcholech jsou časté balvany a kamenná stáda. V bizardních skalních útvarech roztroušených po zdejších lesích vznikly vlivem zvětrávání skalní mísy a četné viklany. Oblast je také bohatá na vodní plochy. Je protkaná sítí potoků a zejména v její západní části najdeme mnoho rybníků. Mezi nejznámější patří rybník Hejtman u Strmilova či Komorník. Českou Kanadou také probíhá hlavní evropské rozvodí Labe-Dunaj.

DOSTUPNOST

Přírodní park Česká Kanada leží v jihovýchodních Čechách, jihovýchodně od Jindřichova Hradce. Jedná se o oblast rozkládající se při historické hranici Čech a Moravy, ohraničenou městy Kunžak, Český Rudolec, Slavonice, Nová Bystřice a Jindřichův Hradec.
Na západní okraj České Kanady navazuje menší přírodní park Homolka - Vojířov, který dále na západ a jihozápad přechází v CHKO Třeboňsko.

ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
5,1 km STARÉ MĚSTO POD LANDŠTEJNEM
8,4 km NOVÁ BYSTŘICE
8,4 km ČESKÝ RUDOLEC
9,0 km KUNŽAK
9,9 km ČLUNEK
Historické zajímavosti
2,4 km ZŘÍCENINA HRADU LANDŠTEJN
Sport
9,1 km LYŽAŘSKÝ VLEK HRADIŠTĚ
Obchod a služby
8,4 km INFORMAČNÍ CENTRUM - NOVÁ BYSTŘICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz