Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Hradecko a Podzvičínsko - Hrady, zámky a zříceniny - Myštěves - ZÁMEK MYŠTĚVES


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK MYŠTĚVES

Negarantovaná informace
WWW:http://www.golf-mysteves.cz
GPS:50°18'44,150"N, 15°33'38,430"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Původní zámeček s přilehlým panstvím se konstituoval v 18. století. Toto panství zakoupil v roce 1897 rytíř Gaston Ritter von Mallmann (jeho erb na průčelí zámečku), který provedl kompletní znovuvýstavbu zámečku v neobarokním slohu a založil zde anglický zámecký park. Tento pán, snad z důvodů vysokých nákladů na tuto přestavbu - místní paměť však spíše hovoří o neúměrném holdování karbanu a jiných potěšením tohoto šlechtice - byl nucen celé panství zastavit a posléze přenechat Pozemkové bance v Praze, která jej v roce 1913 jako celek prodala tehdejšímu známemu pražskému lékaři, zakladateli Podolské porodnice, profesoru gynekologie a porodnictví Karlovy university v Praze, prof. MUDr. Václavu Piťhovi a jeho manželce Hermíně. První známky golfové hry v Myštěvsi se datují již v roce 1930, jak dokládá níže uvedená fotografie ze soukromého archivu viceprezidenta České golfové federace pana ing. Prokopa Sedláka. V roce 1950 byl však rodině Piťhů celý majetek znárodněn.

V 50. letech pak komunisté na zámečku nejprve zřídili věznici pro zvláštní osoby. V roce 1976 si nechala pro lepší celospolečenské využití převést celý areál do vlastnictví Československá televize. Vzniklo zde rekreační a školící středisko ČST, kde pak pobývaly a točily veškeré celebrity předlistopadové kultury.

V letech 1991/92 bylo celé panství vráceno rodině Piťhů a vznikl projekt na vybudování sportovně a společensky exkluzivního golfového areálu o 27 jamkách. Oproti jiným golfovým hřištím v Evropě, je do golfového areálu Q.P.G.C. v Myštěvsi integrálně zahrnut nejen zámecký park, ale zejména i vlastní zámek, disponující špičkovou klubovou, stravovací a ubytovací základnou (evropská golfová turistika). Podstatnou předností je i vysoká kvalita a náročnost budovaného mistrovského 18-ti jamkového hřiště (celková délka cca 6 400 m).

Zdroj www.golf-mysteves.cz

Otevírací doba
veřejnosti nepřístupný, jen pro hotelové hosty a návštěvníky golfového hřiště.

Parkování


Dostupnost : Zámek leží 10 km severovýchodně od Nového Bydžova a od centra obce Myštěves 2 km severně. Mystěves je dostupná autobusem. Nejbližší železniční stanice je 3 km Ohnišťany na trati Chlumec nad Cidlinou – Ostroměř.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
5,4 km MILOVICE
8,1 km HOŘICE V PODKRKONOŠÍ
9,7 km NECHANICE
MYŠTĚVES
Technické zajímavosti
9,2 km MASARYKOVA VĚŽ SAMOSTATNOSTI V HOŘICÍCH
Kultura
8,2 km MĚSTSKÉ MUZEUM HOŘICE
8,3 km GALERIE PLASTIK NA VRCHU GOTHARD V HOŘICÍCH
9,0 km SOCHAŘSKÉ SYMPOSIUM V HOŘICÍCH
9,3 km MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE - NOVÝ BYDŽOV
9,5 km JIRÁSKOVO DIVADLO NOVÝ BYDŽOV
Sport
33 m QUEEN'S PARK GOLF CLUB MYŠTĚVES
5,2 km KOUPALIŠTĚ MILOVICE U HOŘIC
5,3 km SPORTOVIŠTĚ MILOVICE U HOŘIC
9,8 km KOUPALIŠTĚ DACHOVY U HOŘIC
JEZDECKÝ KLUB ŠMASPOL MYŠTĚVES
Obchod a služby
5,2 km REHABILITAČNÍ ZAŘÍZENÍ MILOVICE U HOŘIC
9,0 km INFORMAČNÍ CENTRUM - NOVÝ BYDŽOV
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz