ČESKÝ LES A CHODSKO

Oblast Českého lesa a Chodska se nachází mezi Plzeňskou pahorkatinou a Šumavou. Oblast je z velké části zalesněna a nachází se zde mnoho přírodního bohatství. Tato oblast si dodnes zachovala svoji rázovitost, je stále přitažlivá pro své nářečí, bohatý kroj a zvyky. Nejvýznamnějším městem oblasti jsou Domažlice. Městu vévodí rozsáhlé obdélníkové náměstí s podloubím a 56 metrů vysoká nakloněná věž kruhového půdorysu patřící k arciděkanskému kostelu.

Výraznou dominantou Českého lesa a Chodska je gotický hrad a renesanční zámek Horšovský Týn. Další dominantou je kostel sv. Mikuláše v Čečovicích, který národní kulturní památkou. Obdivovat můžete i přírodní zajímavosti, zejména Netřeb, Přímdu, Jezvinec a Pleš.

V zimě zde oblast nabízí terény pro běžecké lyžování, ale na své si přijdou i milovníci lyžování sjezdového. V letním období zde turisté najdou velké množství turistických stezek a i cyklostezek. Pro milovníky vodního sportu zde slouží přírodní nádrž Babylon nebo Regent, která je vhodná zvláště pro jachting.