VÝSTAVIŠTĚ - PRAHA BUBENEČ

Negarantovaná informace
Adresa:Areál Výstaviště 67, 170 00 Praha 7
Telefon:+420 702 128 232
Email:info@prahaexpo.cz
WWW:https://www.vystavistepraha.eu
GPS:50°6'23,930"N, 14°25'47,280"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Výstaviště Praha je multifunkčním prostorem s dlouholetou tradicí. Rozkládá se na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác. Pro své značné interiérové i exteriérové možnosti je skvělou a vyhledávanou příležitostí pro pořádání řady kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku.
Historie výstaviště sahá až do roku 1891, kdy se v Praze konala velká průmyslová výstava.

Nejstarším objektem je Průmyslový palác, který byl postaven právě pro tuto výstavu. V novorenesančním pavilonu, vpravo od vstupního prostranství, je umístěno lapidárium. Jsou zde soustředěné nejvýznamnější kamenosochařské památky Prahy. Najdeme tu i originály soch z Karlova mostu.
Od roku 1898 je na výstavišti i Maroldovo Panoráma, velký historický obraz Bitvy u Lipan od Luďka Marolda. Další atrakcí je světelná Křižíkova fontána z roku 1894. Její světelnou úpravu provedl František Křižík. V letním období se tu konají večerní světelná představení na klasickou i moderní hudbu. V areálu výstaviště najdeme i další výstavní plochy, pavilony i restaurace, či akvárium Mořský svět. Je zde také GoJa Music Hall, ve stylu egyptské pyramidy, z roku 1991.

RELAXACE A SPORT

Ve spodní části areálu můžete nalézt griloviště, nové lanové hřiště pro děti, pískoviště, cyklopark pro menší děti, workout a fitness, nově otevřené parkour hřiště a další volnočasové využití. Lidé mohou chodit pravidelně plavat do Plaveckého bazénu, vyzkoušet si lezení na jedné z nejmodernějších boulder stěn a v zimní sezóně využít veřejného bruslení v Malé sportovní hale, případně v Křižíkových pavilonech si lze pronajmout kurt na badminton nebo stůl na ping pong.

ZDROJ INFORMACÍ: www.vystavistepraha.eu