SPORT AREÁL KLÍNY - LETNÍ ATRAKCE

Negarantovaná informace
Adresa:Klíny 210, 436 01 Litvínov
Telefon:+420 476 116 025
Mobil:+420 720 623 748
Fax:+420 476 116 025
Email:chata.emeran@kliny.cz
WWW:http://www.kliny.cz
GPS:50°37'43,026"N, 13°33'56,088"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Sport areál Klíny se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 750 m n. m., cca 6 km od Litvínova a cca 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN Mníšek (Deutscheinsiedel). V zimním období patří mezi největší středisko zimních sportů.

HORSKÉ KOLOBĚŽKY
Horské koloběžky jsou vhodné jak pro příznivce adrenalinových sportů, tak pro rekreační jezdce. Dokonalý brzdový systém dovoluje jet krokem, ale i značnou rychlostí podle toho, jaký způsob si jezdec zvolí. K dopravě na vrchol sjezdovky se používá vleku K4 "Poma". Jízdné na vleku je zahrnuto v ceně půjčovného koloběžky.

 • Provozní doba
  Od 1. června do 30. září pro skupinu alespoň 5 jezdců. Je však nutná rezervace předem na recepci Chaty Emeran.
 • Ceník
  horská koloběžka, vč. jízdného na vleku a zapůjčení přilby 100 Kč/hodina.
  jednotlivé jízdné hod./koloběžka 10 Kč
12 km sjezd Šumenským údolím
Od 1. července do 31. srpna organizujeme pro zájemce sjezd na koloběžkách Speedboard krásnou Flájskou oborou do Šumenského údolí a dále přes Šumnou do Litvínova. Jedná se o jízdu 12 km dlouhou s převýšením více než 500 m, na které vás čeká 10,5 km souvislého sjezdu po kvalitním asfaltovém povrchu po úbočí Černého vrchu do jednoho z nejhezčích údolí Krušných hor - Šumného dolu. Akce je určena pro maximálně sedmičlenné skupiny. Vlastní sjezd trvá cca hodinu, s dopravou na místo startu a zpět k Chatě Emeran je přepokládaná doba cca 2 hodiny. Zahájení celého sjezdu je u Chaty Emeran, odkud budete dopraveni mikrobusem k Zámecké aleji spojující zámeček Lichtenwald s hájovnou na Jiřího návrší. Tady začíná vlastní jízda na koloběžkách pod dohledem instruktora. Po absolvování sjezdu na vás již bude v Litvínově opět čekat mikrobus, který vás i s koloběžkami dopraví zpět na Klíny.

Sjezd je nutné si předem zarezervovat na recepci Chaty Emeran, kde si domluvíte přesný termín a počet účastníků. Sjezd je vhodný pro děti od 10 let, které bezpečně zvládnou jízdu na kole. Pro děti a teenagery do 18 let je povinná přílba (bude zapůjčena), doporučeny jsou rukavice a chrániče kolen a loktů.
 • Ceník
  Jednotná cena pro skupinu max. 6 jezdců je 1600 Kč za sjezd
  Cena zahrnuje zapůjčení koloběžky, přilby, doprovod instruktora, dopravu účastníků na místo startu a zpátky na Klíny, nápoj (pivo nebo limo).
14 km sjezd údolím Telčského potoka
Od 1. května do 30. září jezdíme na horských koloběžkách Speedboard také z Lesné do Brandova podél krásného Telčského potoka přes bývalou Gabrielinu huť. Akce je určena pro maximálně šestičlenné skupiny. Vlastní sjezd trvá cca hodinu, s dopravou na místo startu a zpět k Chatě Emeran je předpokládaná doba cca 2 hodiny. Zahájení celého sjezdu je u Chaty Emeran, odkud budete dopraveni mikrobusem k Horskému hotelu Lesná. Tady začíná vlastní jízda na koloběžkách pod dohledem instruktora. Po absolvování sjezdu na vás již bude v Brandově opět čekat mikrobus, který vás i s koloběžkami dopraví zpět na Klíny.

Sjezd je nutné si předem zarezervovat na recepci Chaty Emeran, kde si domluvíte přesný termín a počet účastníků. Sjezd je vhodný pro děti od 10 let, které bezpečně zvládnou jízdu na kole. Pro děti a teenagery do 18 let je povinná přilba (bude zapůjčena), doporučeny jsou rukavice a chrániče kolen a loktů.
 • Ceník
  Jednotná cena pro skupinu max. 6 jezdců je 1800 Kč za sjezd
  Cena zahrnuje zapůjčení koloběžky, přilby, doprovod instruktora, dopravu účastníků, nápoj (pivo nebo limo).
HOROLEZECKÁ VĚŽ
Přímo v centru Sport areálu Klíny naleznete 7 metrovou umělou horolezeckou věž se zajištěnými cestami různé obtížnosti.
Po předchozí dohodě (s recepcí Chaty Emeran) Vám bude k dispozici i zkušený instruktor a zapůjčíme Vám základní horolezeckou výbavu, tj. lano, osmu, expresky, sedáky.
Horoškolička Klíny pro děti a mládež (6 a více let) od dubna do října každou středu.
 • Ceník
  horolezecká stěna 50 Kč/hodina
  horolezecká stěna s instruktorem 250 Kč/hodina
VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ - KURT
Víceúčelové hřiště u Chaty Emeran je hřiště s umělým trávníkem s křemičitým vsypem. Umožňuje rekreační i výkonostní hru tenisu, volejbalu, nohejbalu, malé kopané, florbalu a street basketbalu. Hřiště je uměle osvětleno a v zimě může sloužit jako přírodní kluziště.
Rezervace na recepci Chaty Emeran.
 • Ceník
  pronájem hřiště 160 Kč/započatá hodina
  pronájem hřiště s osvětlením 200 Kč/započatá hodina
MINIGOLF
Pod tenisovým kurtem si můžete na 14 drahách dát partičku minigolfu. Veškeré informace, včetně zapůjčení holí, míčků a herních plánů obdržíte na recepci Chaty Emeran.
 • Provozní doba
  Od 1. dubna do 31. října každý den od 9,00 do 20,00 hod.

 • Ceník
  hra, vč. zapůjčení 1 ks hole, 2 ks míčků 50 Kč/hodina
  záloha na hůl a míčky 200 Kč/hodina
NORDIC WALKING
Nordic Walking je nová, velmi přirozená forma pohybu. Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až 90 % svalů. Tento příjemný druh pohybu může vykonávat každý, jak výkonnostní sportovec, tak začátečník, vlastně lidé všech věkových kategorií. Je vhodný ke snižování nadváhy, udržování a zlepšování kondice a samozřejmě k relaxaci a pro zábavu. Nabízíme okruhy v okolí Klínů, celodenní túry, víkendové pobyty a wellness pobyty.
 • Ceník
  výuková hodina (1,5 hod.) 190 Kč/osoba s vlastním vybavením, možnost zapůjčení vybavení
  Kontakt: Výukové lekce, okruhy, celodenní túry i víkendové a welness pobyty je možno sjednat individuálně na telefonním čísle +420 775 636 019 Iva Michalovičová.
OUTDOOR TRAINING
Sport areál Klíny se svými zkušenými instruktory nabízí pro jednotlivce i kolektivy outdorové programy na zpestření pobytu. Kontaktujte nás prostřednictvím recepce Chaty Emeran (+420 476 116 025), připravíme Vám individuální program dle Vašich představ.

Služby
Ubytování na Chatě Emeran (+420 476 116 025)

Parkování
Součástí Sport areálu Klíny je parkoviště pro cca 200 osobních automobilů, cca 600 m od Sport areálu je další parkoviště pro cca 200 osobních automobilů, které je vhodné i k parkování autobusů. Parkovné se platí pouze v zimním období.

Dostupnost
 • Vzdálenost vzdušnou čarou: 5 km SZ od Litvínova
 • Vlakem: obec nemá vlakové spojení, vlakem se dopravíte pouze do Litvínova.
 • Autobusem: pravidelné autobusové linky na trase Litvínov - Klíny
 • Autem: po silnici č. 271 od Litvínova, která je v zimě pravidelně udržována a v naprosté většině dnů je bez problémů sjízdná.
 • Pěšky: modrá a zelená TZ
 • Na kole: přes Klíny vede cyklotrasa 23

ZDROJ INFORMACÍ: www.kliny.cz