Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - České Švýcarsko a Šluknovsko - Hory a vrcholy - Merboltice - STRÁŽNÝ VRCH U MERBOLTIC


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

STRÁŽNÝ VRCH U MERBOLTIC

Strážný vrch se nachází 1 km jihovýchodně od Merboltic. Na tomto vrchu s nadmořskou výškou 601 m.n.m. stávala původně dřevěná rozhledna, která byla stržena a nahrazena kamennou. Ani ta se nedochovala, neboť zanikla v 50. letech minulého století. K vrcholu kopce vede pěšina z Merboltic.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
MERBOLTICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Dobrý den! Měl bych otázku. Bude někdy vést až na vrchol k samotné rozhledně turistická značka? Např. z Merboltic přes Strážný vrch, až k zelené turistické značce.
27.08.2007, Jan Spodniak, KČT (89.102.158.177)
Na Strážnám vrchu již rozhledna stojí, nevím ale jak dlouho. Byl jsem tam 14. 2. 07. Jde opět o dřevěnou stavbu a je volně přístupná.
19.02.2007, Jiří Juřík (85.70.218.135)
Zdravím Vás.Ke Strážnému vrchu u Merboltic,by se dalo napsat lecos,ale zatím pouze uvedu to,že na něm má být postavena nová rozhledna již od roku 2001.Starostka p.Kučerová v Merbolticích,dlouho sháněla firmu kvůli stavbě lanovky pro dopravu materiálu.Bohužel se až do dnešních dnů nikdo slušný nenašel.Firma,která se jí nabídla,požadovala za pouhých 100 m lanovky půl milionu Kč,což bylo samozřejmě odmítnuto.Od té doby nikdo nikde.Byl připraven materiál,byly státní dotace,ale nikdo se nenašel na práci.Dnes je vše bohužel o penězích."Za darmo ani kuře nehrabe"a to je smutné.V dávných dobách,ať již byly německé spolky a později české,takové problémy nebyly.Snad jen s penězi na materiál,ale ochotných rukou,dělat to i zadarmo,se našlo vždy dostatek.Dokonce i původní německý majitel pozemku s tímto vrchem,přispěl finančně,dopravně i vlastnoručně a neměl problém,na svém pozemku povolit nějakou rozhlednu.Němci vždy byli a dodnes jsou vysazeni na takovéto akce a místa,jenž jsou k oddechu a pro turistiku vhodné.Český člověk - darmo mluvit. To je jen něco málo,co jsem chtěl zdělit.Snad se najde někdo,po přečtení,kdo by mohl v této věci nějak pomoci,ale ne za drahý peníz.Ikdyž z pouhého nadšení,jako to dělali dávní lidé,to jistě nebude. Vladislav Hohenkreuz - Žandov u České Lípy
13.07.2005, Vladislav Hohenkreuz (62.141.24.145)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz