Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Brno a okolí - Galerie - Brno - GALERIE G99 V BRNĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

GALERIE G99 V BRNĚ

Negarantovaná informace
Adresa:Dominikánská 9, 602 00 BRNO
Telefon:+420 542 423 440-5
Email:dumb(zavináč)dumb(tečka)cz
WWW:http://www.dumb.cz
GPS:49°11'35,553"N, 16°36'23,322"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Galerie G99 je od roku 2000 nezávislou součástí Domu umění města Brna a programově navazuje na práci bývalé Galerie mladých v Brně, jež se svým směřováním vždy snažila prezentovat nejaktuálnější výtvarné aktivity nejmladších tvůrců. Zaměřuje se na nejdůležitější autory spjaté s Brnem, stejně jako na zprostředkování informací o nejnovějších trendech mezinárodní mladé umělecké scény v co největší šíři jejich výrazu. Do března roku 2003 se Galerie G99 nacházela na Benešově ulici v Brně, nyní je umístěna do suterénních prostor Domu pánů z Kunštátu. Galerie se snaží od svého začátku upozorňovat na vznikající názorové progresivní proudy v současném výtvarném umění s dopadem na společenský prostor, provoz umění, či specifikaci problému center a periferií. Galerie zároveň zaměřuje své aktivity na projekty přesahující prostor galerie, na překonání tabu komunikace mezi společností a uměním. Toto směřování nastolila v Galerii mladých v roce 1996 její tehdejší kurátorka Tereza Petišková. Galerie tehdy představila řadu monografickýc Od roku 1997 galerie prezentovala několik desítek individuálních výstav a skupinových projektů. Za všechny jmenujme aspoň některé: L. Jasanský, M. Polák, Irena Jůzová, František Skála, Jiří Maška, Michal Kalhous, Zdena Kolečková, Milan Mikuláštík, Jan Stolín, Jana Matoušková, Pavel Ryška, David Možný, Pavel Humhal, Bruno Audebert, Magali Sanheira, Michaela Thelenová a mnoho dalších. Ze skupinových projektů např. "DEMODE" (abstraktní tendence v současném výtvarném umění), Skupina Luxus, "Osobní rituály" (fotografický projekt), "Laboratory" (mezinárodní výstava zaměřená na elektronické média), -Obrazy se zvolna míhají" (absolventi FaVu VUT v Brně) nebo "Velká přestávka" skupiny Pondělí. Díky velké vstřícnosti ředitelství Česká Pošta, s.p. - Jižní Morava galerie získala nové prostory v roce 2000 a představila zde mezinárodní projekty Maria Pask (Holandsko), Cyril Blažo (Slovensko), Humr (ČR) nebo A.K.T.III.

V roce 1997 se uskutečnil v rámci Galerie mladých první festival performance art A.K.T. I, který svým pokračováním v roce 1998 naznačil možné proměny tohoto média v české výtvarné scéně. Připomeňme jen několik zúčastněných jmen - Petr Lysáček, Pavel Želechovský, Marian Palla, Petr Šesták, Michal Murin, Peter Kalmus, Tomáš Ruller, Peter Rónai, Richard Fajnor a další.V roce 2002 proběhl po určité odmlce a hledání nových východisek již třetí ročník A.K.T. III. V mezinárodním obsazení pod názvem -Mezi realitou a fikcí" překlenul klasické galerijní zázemí a vejšel do veřejného prostoru jeho narušováním, obhajobou, či jakoukoli ingerencí, která může překonat rozdíly v chápání reality.


Kurátoři: 1993 - 1996 Tereza Petišková, 1997 - 1998 František Kowolowski -Galerie mladých U dobrého pastýře", Radnická 4, Brno 1999 - 2000 bez prostoru, 2001 František Kowolowski


V okolí 10 km najdete

Města a obce
254 m BRNO
Historické zajímavosti
22 m DŮM PÁNU Z KUNŠTÁTU V BRNĚ
189 m DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC V BRNĚ
203 m KAŠNA PARNAS V BRNĚ
247 m BISKUPSKÝ DVŮR V BRNĚ
279 m KATEDRÁLA SV. PETRA A PAVLA BRNO
309 m PALÁC ŠLECHTIČEN V BRNĚ
317 m BAROKNÍ SCHRATTENBACHŮV PALÁC V BRNĚ
393 m HOTEL AVION BRNO (NKP)
[Další... (15)]
Přírodní zajímavosti
7,6 km BRNĚNSKÁ PŘEHRADA
Technické zajímavosti
1,7 km AREÁL BRNĚNSKÝCH VELETRHŮ
Kultura
71 m GALERIE ARCHITEKTURY BRNO
180 m DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU V BRNĚ
240 m MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM V BRNĚ
240 m DĚTSKÉ MUZEUM V BRNĚ
243 m DIVADLO REDUTA V BRNĚ
317 m KNIHOVNA JIŘÍHO MAHENA V BRNĚ
437 m DIVADLO BOLKA POLÍVKY V BRNĚ
541 m MUZEUM MĚSTA BRNA
[Další... (19)]
Sport
3,0 km PAINTBALL V BRNĚ
4,1 km LANOVÉ CENTRUM V BRNĚ
4,6 km AQUAPARK KOHOUTOVICE BRNO
9,6 km KOUPALIŠTĚ ŘÍCMANICE
Obchod a služby
164 m INFORMAČNÍ CENTRUM - BRNO
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz