Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Sport - Břeclav a Pálavské vrchy - Lezectví - Horní Věstonice - HOROLEZECKÝ TERÉN MARTINKA V HORNÍCH VĚSTONICÍCH


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

HOROLEZECKÝ TERÉN MARTINKA V HORNÍCH VĚSTONICÍCH

Negarantovaná informace

Pod vrcholem Pálava (483 m) jsou lezecké terény na skalní stěně Martinka vysoké asi 70 metrů a přilehlém Obřím kameni. Nachází se na území NPR Děvín-Kotel-Soutěska (CHKO Pálava) na katastr. území Horních Věstonic, proto je nutné dodržovat pravidla. Dle rozhodnutí se zde může provozovat horolezectví v období od 1. 9. do 31. 12. kalendářního roku, s možností lezení na těchto terénech denně v čase od 9.00 hod do 18.00 hod. Zákaz bivakování, zákaz rozdělávání ohňů.

Jako přístup do vymezeného místa jsou využívány turistické cesty (zelená a modrá značka).

Jako základní podmínka horolezecké činnosti je respektovat sestup z vrcholových partií skály převážně slaněním; anebo po vymezené a k tomu upravené stezce na pravé straně stěny Martinka. Říká se, že terén má kvalitu tatranské žuly a připomíná Dolomity. Není zde příliš úplně lehkých cest - od stupně II do cca VIII+ UIAA.

Historie zlézání Pálavy sahá až do minulého století, kdy v roce 1899 objevil ing. H Bock Pálavské kopce jako ideální cvičný terén. Po roce 1945 se zde konával každý rok začátkem října tradiční celostátní sraz horolezců.

Na vrcholu jsou zbytky hradu Neuhaus.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
HORNÍ VĚSTONICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz