Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Beskydy - Církevní stavby a sakrální objekty - Zašová - POUTNÍ KOSTEL ZAŠOVSKÉ PANNY MARIE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

POUTNÍ KOSTEL ZAŠOVSKÉ PANNY MARIE

Negarantovaná informace
Adresa:756 51 Zašová
Telefon:+420 571 634 041
Email:podatelna(zavináč)zasova(tečka)cz(obec)
WWW:http://www.zasova.net
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Zašová je od nepaměti známým poutním místem Valachů, kteří sem přicházeli se svými prosbami k milostnému obrazu Madony s Děťátkem, umístěném na hlavním oltáři kostela. Barokní kostel byl vystavěn v letech 1714-25 majitelem panství Rožnovsko-meziříčského Karlem Jindřichem ze Žerotína a je objektem chráněným Státní památkovou péčí, spolu se sochami a znakem rodu Žerotínů umístěných v průčelí kostela. Panna Maria Zašovská je Ochránkyně Valašska.

Jednou z nejvýznamnější akcí v Zašové je zašovská pouť, která se koná pravidelně první neděli v červenci po svátku Navštívení Panny Marie. Každoročně sem přichází velké množství návštěvníků, které kromě cíle náboženského sem láká řada atrakcí, stánků s poutním zbožím, ale i kulturní program pořádaný na farní zahradě. Pouti k Zašovské Panně Marii do kostela a k pramenu vody ve Stračce mají několik staletí dlouhou tradici a byly zaznamenány už v r. 1672. O jejich rozkvět se zasloužili jednak v 18. století Trinitáři a v době pozdější horliví zašovští faráři.

Poloha : obec Zašová leží východně od Valašského Meziříčí.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
ZAŠOVÁ
Historické zajímavosti
BÝVALÝ KLÁŠTER SV. JOSEFA V ZAŠOVÉ
POUTNÍ AREÁL STRAČKA V ZAŠOVÉ
Sport
LYŽAŘSKÝ VLEK VESELÁ ZAŠOVÁ
BOWLING ORLOVNA V ZAŠOVÉ
SPORT CENTRUM ZAŠOVÁ
SPORTOVNÍ AREÁL ZAŠOVSKÁ SKÁLA
Obchod a služby
SPORT BAR a RELAXAČNÍ CENTRUM V ZAŠOVÉ
RELAXAČNÍ CENTRUM - SOLNÁ JESKYNĚ SALZA V ZAŠOVÉ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Více o historii i současnosti tohoto významného valašského poutního místa zjistíte na web. stránkách www.zasova.net
13.07.2015, Krůpa (79.127.222.205)
Nutno podoknout, že obraz Panny Marie Zašovské patří ke kulturnímu dědictví svým stářím a uměleckou kvalitou. Jedná se o gotickou malbu na dřevě ve stáří přes 500 let, renovovanou v roce 2007. Co se týká zašovské pouti, její náboženský charakter vyprchal. Drtivou většinu "poutníků" lákají atrakce a nákupy. Obyvatelé střední části obce trpí nesmírným hlukem, který v době před poutí - v pátek, sobotu a neděli večer o i v noci vydávají aparatury diskoték (organizovaných sportovci), které se stávají v okolí vyhlášenější, než samotné poutní místo. Na nich se z širokého okolí sjíždějí tmy a alkoholu chtivé páry a skupiny, aby se realizovali po vzoru technopárty. Ovšem v centru obce.
19.01.2009, Zašovjan (88.146.138.5)
nemate tam neco lepsiho
10.05.2007, hyd (193.179.147.254)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz