Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ
ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ

Festival
Kdy: 28.11.2019
Kde: Ostrava, DOLNÍ VÍTKOVICE OSTRAVA (NKP)
Ostravsko, Opavsko a poodří
Ostrava

Již XIV. ročník festivalu dobročinnosti Advent plný KŘÍDLENÍ proběhne ve čtvrtek 28. listopadu od 15:00 hodin v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích. Jde o unikátní projekt, který se rozrostl do festivalových rozměrů a v ČR nemá obdobu. Každým rokem se desítky neziskových organizací z Moravskoslezského kraje prezentují návštěvníkům a svým příznivcům jarmarkem s prodejem vánočních dárků i občerstvení, ale také zážitkovými a kreativními dílnami. Program nabízí dojemná vystoupení klientů, inspirující sílu kruhu křídlících neziskovek a příběhy společenské všímavosti vzácných hostů. Atmosféru vyladí představení hudebního mága Patrika Kee a virtuózního klavíristy Denise Szalbota. Večerem budou provázet známí moderátoři Kateřina Huberová a Radek Erben.
Cílem projektu je zapojit během adventního období do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací širokou veřejnost, společensky všímavé organizace i známé osobnosti. Akce již počtrnácté probouzí dárcovství, zapojuje dobrovolníky, hledá rovnováhu v místní komunitě i příležitosti k propojování zdánlivě odlišných světů „zisku a nezisku“. Festivalu se pravidelně aktivně účastní 50 místních neziskovek, desítky partnerských organizací a zavítá na něj na 3 000 návštěvníků. „Je úctyhodné, kolik lidí přichází, aby vyjádřilo podporu těm, kteří o ni v okolí z mnoha individuálních ale také společných důvodů žádají. Náš festival nabízí zastavení v každodenním shonu života, prostor seznámit se s potřebami druhých a utřídit si vlastní hodnoty, a to přitom zábavně, smysluplně a prožitkově,“ vysvětluje autorka a koordinátorka projektu Advent plný KŘÍDLENÍ Lucie Houthoofdtová.
Pro organizace a firmy nabízí projekt možnost zapojení, vlastní tyrkysový prostor pro networking a prostor sdílet příběhy dobra i společenské odpovědnosti. Po úspěšné loňské premiéře i letos na Advent plný KŘÍDLENÍ navazuje TyrkysOVA sbírka konaná ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava (DPO). Ta proběhne od pondělí 25. do středy 27. listopadu. V těchto dnech DPO vyšle do ulic i vozidel městské hromadné dopravy dobrovolníky s kasičkami první skutečně regionální veřejné sbírky. Výtěžek neziskovým organizacím spolupracujícím pod záštitou KŘÍDLENÍ nadačního fondu předá během slavnostního večera ředitel DPO Daniel Morys. Na akci přislíbil účast i primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura.
Kromě Tyrkysové sbírky se veřejnost může zapojit i do elektronické dražby, která již od 1. listopadu nabízí na webovém portálu KŘÍDLENÍ nadačního fondu možnost přihazovat k předmětům zapojených neziskovek. Předměty představují příběhy, které se odehrávají uvnitř organizací, a mají pro organizace i samotné klienty výjimečnou přidanou hodnotu. Budou k vidění také na Adventu plném KŘÍDLENÍ. Nejzajímavější z nich postoupí do veřejné dražby přímo na pódiu.
Od 17:00 hodin bude na programu před vítkovickou aulou Gong rozsvícení prvního vánočního stromu v Ostravě a již tradiční zahájení adventu v Dolní oblasti Vítkovice za zvuku koledy. Akce je motivující inspirující tvořivou záležitostí a stejně tak příležitostí k přátelským setkáním klientů, pečujících osob, příznivců, celých rodin a kolektivů. V neposlední řadě také možností k setkání se známými osobnostmi a společensky všímavými organizacemi. Nebude chybět ani něco na zahřátí jako dobrá káva, čaj, punč či horká čokoláda, a to včetně dobrot tvořených s láskou v kuchyních neziskových organizací. Ty se na akci budou prezentovat zakoupitelnými výrobky a občerstvením, vystoupením členů a klientů, dražbou předmětů, ale také vlastními projekty v kreativní a prožitkové zóně. Součástí bude kulturní a společenský program probíhající na vnitřním pódiu od 17:30 hodin. Atmosféru festivalu vyladí např. vystoupení hudebního mága a improvizátora Patrika Kee, který dokáže během pár minut strhnout publikum do úžasného světa tónů, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Nebo vystoupení teprve šestnáctiletého autistického klavíristy Denise Szalbota, který je označován za mimořádný hudební multitalent s absolutním hudebním sluchem a jehož vystoupení bude nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Cena

Vstupné na akci je dobrovolné.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz