Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


INZERCE:
Nabídka bytu 3+1 v Beskydech
k prodeji

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Panelová diskuze "Voda nad zlato"
Panelová diskuze "Voda nad zlato"

Beseda, přednáška, exkurze
Kdy: 29.3.2019
Čas: 11:00
Kde: Staré Město, Akademie věd ČR, Národní 3
Praha hl.m.
Staré Město

V rámci Světového dne vody proběhne na Akademii věd ČR (Národní 3, Praha 1, místnost 206) panelová diskuze na téma „Voda nad zlato“.

V loňském roce (2018) panovalo v České republice nebývalé sucho, ostatně již několikátý rok za sebou, a v této souvislosti se stále palčivěji projevuje závislost naší společnosti na vodě. Vodě, kterou jsme všichni doposud považovali za něco obyčejného, něco, čeho máme všichni dost, a co jsme si zvykli vnímat jako naprostou samozřejmost, jako produkt, jako zboží. O tom, jak moc jsme se mýlili, dnes už snad nikdo nepochybuje.

Panelová diskuse si klade za cíl hledat odpovědi na otázky: Máme vody dostatek a budeme ji mít i v budoucnosti? Co pro to musíme udělat? Ohrožuje nedostatek vody naše zemědělství a zásoby pitné vody? Jaká je její kvalita? Je v současné době vůbec ještě možné vyrobit pitnou vodu bez škodlivých chemických příměsí? A za jakou cenu? A bude to možné i v budoucnosti?

Na tyto ale i další otázky budou odpovídat hydrochemik a odborník na technologie úpravy vody doc. RNDr. Martin Pivokonský, Ph.D. (ÚH AV ČR), hydrolog RNDr. Václav Šípek, Ph.D. (ÚH AV ČR), toxikolog a environmentální chemik prof. RNDr. Tomáš Cajthaml, Ph.D. (MBÚ AV ČR), a půdní biolog a hy<span>drop</span>edolog prof. Ing. Mgr. Jan Frouz, CSc. (BC AV ČR). Moderátorem diskuze bude Martin Tyburec (redaktor zpravodajství ČT, redaktor pořadu Věda 24).

KAPACITA OMEZENA - NUTNÁ REGISTRACE: http://www.avcr.cz/cs/registrace?id=4&c=wqd1mkkx

Informace a další akce:
https://www.ih.cas.cz/verejnost/den-vody-2019/


Cena: ZDARMAO projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz