Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz

Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Na oslavách Dne města Frenštátu pod Radhoštěm vystoupilo přes 800 účinkujících
Na oslavách Dne města Frenštátu pod Radhoštěm vystoupilo přes 800 účinkujících
Kdy: 16.6.2017
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

Město Frenštát pod Radhoštěm si letos připomíná 635 let od svého vzniku. V pátek 9. června 2017 si ho obyvatelé města připomněli akcí Den města a den sociálních služeb Frenštátu pod Radhoštěm. Pestrý celodenní program probíhal od 10 hodin na frenštátském náměstí, kde se na pódiu i prezentačních stáncích představovaly spolky, sportovní oddíly, zájmové organizace, školy, zaměstnavatelé i organizační složky a odbory města. Během dvanácti hodinového programu vystoupilo na náměstí přes 800 účinkujících, byly vyhlášeny výsledky v anketě Zlatý Felix a předáno ocenění nejlepším pedagogům. Oceněn byl počin roku, vyhlášena osobnost sociálních služeb a v závěru programu také nejlepší sportovci města za rok 2016. K příležitosti 635. výročí vzniku města byl veřejnosti představen a pokřtěn nový fotografický nástěnný kalendář. Celou akci zakončil večerní koncert "Pocta městu" Janka Ledeckého s kapelou.

Celý program Dne města a dne sociálních služeb Frenštátu pod Radhoštěm byl rozdělen do několika programových bloků. Dopoledne na pódiu vystoupily děti a žáci z mateřských a základních škol. Nejdříve se představila ZŠ a MŠ Tyršova 913. Následoval blok věnovaný pozdravům partnerských měst. Za účasti starostky města Zdeňky Leščišinové a místostarosty Pavla Mičky pozdravila z pódia obyvatele Frenštátu pod Radhoštěm za polské město Ustroň vedoucí odboru kultury, sportu, školství a turistiky paní Katarzyna Czyż-Kaźmierczak a za slovenské město Krásno nad Kysucou zástupce primátora Jaroslav Pagáč. Následovalo vystoupení folklorního souboru "Drevárik" z Krásna nad Kysucou a "Gorolské zbojnické muziky Pavla Grzyba" z Ustroně. Po prezentaci partnerských měst přišla na řadu série vystoupení ZŠ a MŠ Záhuní. Celé dopoledne panovala na náměstí skvělá atmosféra a parádní výkony si vysloužily bouřlivé ovace publika. Dopolední program ukončilo slavnostní vyhlášení ankety "Zlatý Felix" o nejoblíbenějšího frenštátského učitele. Za základní školu Záhuní si ocenění pro nej učitele odnesla Lenka Satková. Nejoblíbenější učitelkou ZŠ Tyršova se stala Alena Maňasová.

Odpolední část byla věnována umění, hudbě a tanci. Základní umělecká škola v jeden a půl hodinovém programovém bloku představila své orchestry, sólisty, pěvecký sbor i taneční obor. "Dnes se to moc povedlo. Všechna vystoupení byla velmi pěkná, zvláště se mi líbilo vystoupení Swing bandu Jirky Pokorného a dětského houslového orchestru Houslissimo. Ale takto bych mohl pokračovat a nakonec bych vyjmenoval úplně všechny, kdo tu dnes za lidušku vystupují. Opravdu jsem na všechny naše žáky moc hrdý," zhodnotil vystoupení ředitel ZUŠ Frenštát p. R. Vladimír Vondráček. Prezentace ale neprobíhaly jen na pódiu. Mladí frenštátští hasiči předvedli na náměstí požární útok a požární štafetu. Hasičský potěr z Frenštátu si v poslední době přivezl celou řadu ocenění z hasičských soutěží a jejich vystoupení bylo právem oceněno potleskem publika. Centrum volného času Astra se prezentovalo nejen stánkem a atraktivní improvizovanou exhibicí L.E.A.D. Parkouru na náměstí, ale také několika tanečními vystoupeními na pódiu. Vystoupili Malý sedmikvítek, Dance Rebels mini, Dance Rebels girl a Fren Zumba Stars. Odpolední program vyvrcholil představením poskytovatelů sociálních služeb, kteří se během dne prezentovali v několika stáncích na náměstí. Poté následovalo vyhlášení dvou ocenění. Osobnost sociálních služeb, které za svou dlouholetou činnost na Frenštátsku získala ředitelka Charity Frenštát Lenka Tabachová a ocenění za počin roku, které získal Petr Filipec, organizátor sportovní akce Radegastova výzva, který svým charitativním charakterem daleko překročil rámec běžné sportovní akce. Následovalo několik sportovních exhibicí, ve kterých se skvěle prezentovaly oddíly sportovní gymnastiky TJ Frenštát, jezdecký oddíl TJ Slovan s voltižním vystoupením na trenažéru a TJ Sokol se sérií tanečních a pořadových vystoupení, během nichž se představilo například více jak devadesát mažoretek, anebo byly k vidění irské tance v podání skupiny Jeleni de luain. Zvláštní pozornost a velký ohlas si vysloužila skvělá vystoupení mládežníků z nízkoprahového centra Kryt. Přímo v nízkoprahovém centru probíhal také zajímavý doprovodný program. Výročí 635 let založení města bylo průběžně připomínáno během celého dne, v podvečer došlo také ke slavnostnímu křtu nástěnného kalendáře. Spolu s vedením města na pódiu pokřtil fotografický kalendář autor fotografií Karel Dobeš.

Na náměstí bylo možné ve více jak třech desítkách stánků shlédnout velmi zajímavé a interaktivní prezentace. Ve stánku Hotelové školy se míchaly koktejly, Gymnázium a střední průmyslová škola elektrotechnická prezentovala novinky z oblasti techniky, Středisko sociálních služeb nabízelo vynikající koláčky a italskou kávu, včelaři nabídli pohled do úlu. Velcí zaměstnavatelé na Frenštátsku, závod Continental Automotive Czech republic a Siemens elektromotory připravily v rámci svých stánků soutěže pro veřejnost. Velkému zájmu se také těšila expozice Technických služeb města a Autokempu. Svým stánkem se na náměstí prezentovali také například skokani na lyžích a policie České republiky. Velký bílý stan před radnicí patřil prezentaci činnosti Městského úřadu, prezentaci nových projektů i propagaci cestovního ruchu. V rámci této expozice se mohli návštěvníci vyfotit ve stylovém fotokoutku a odnést si domů památeční fotografii.

Večerní vystoupení pěveckého sboru Nyklband uvedlo velkou událost, kterou bylo oceňování nejlepších sportovců za rok 2016. Postupně přicházeli na pódium nejlepší mládežníci, dorostenci i dospělí sportovci, kteří byli nominováni sportovními organizacemi, ocenění bylo také uděleno v kategorii trenér roku a sportovní kolektiv. Zvláštního ocenění se dočkala také celá řada osobností, které převzaly ocenění za celoživotní přínos k rozvoji sportu na Frenštátsku. Oceněným na pódiu pogratulovali starostka města Zdeňka Leščišinová, předseda sportovní komise Rady města Jiří Raška mladší a sportovní legenda František Pitucha. O půl deváté večer vyvrcholil program Dne města Frenštátu pod Radhoštěm a dne sociálních služeb koncertem Janka Ledeckého s kapelou. "Dnes to vyšlo na jedničku. Díky perfektní spolupráci všech, kdo se dnes prezentovali, se podařilo připravit úžasný program. Cílem této akce je spojovat lidi. Naše město skutečně žije. Na pódiu i před ním vystoupilo během celého dne více jak osm set účinkujících a to je přece úžasné," zhodnotila za pořadatele celou akci dramaturgyně Městského kulturního střediska Lenka Křesálková.

Další informace lze stáhnout zde (DSC_0751_m.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz