Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Noc s operou
Noc s operou

Koncert
Kdy: 23.6.2017
Čas: 20.30
Kde: Plzeň, PIVOVARSKÉ MUZEUM PLZEŇ
Plzeňsko
Plzeň

Amfiteátr Lochotín

Plzeňská divadelní sezóna vyvrcholí v pátek 23. června od půl deváté v lochotínském amfiteátru třetím ročníkem Noci s operou. V první polovině večera zazní nejoblíbenější árie z oper Giuseppa Verdiho v podání plzeňské hvězdy Ivany Veberové a španělského tenoristy Davida Bañose. Vrcholem programu bude scénické provedení jednoho z nejslavnějších hudebních děl 20. století, kantáty Carmina Burana.

Geniální hudbu Carla Orffa podpoří působivé jevištní ztvárnění a atraktivní obsazení: sólových partů se ujmou Luisa Albrechtová, Tomáš Kořínek a italský barytonista Francesco Baiocchi. Kromě pěveckých hvězd evropského formátu vystoupí v mluveném partu oblíbený herec Martin Stránský.

Produkci s monumentální scénografií doplní projekce na pěti velkoplošných LED obrazovkách. Vizuální složku představení podtrhne videoart, světelné a laserové efekty, ale také pyrotechnická show. Novinkou letošního ročníku bude využití obřích loutek.

Jeviště amfiteátru se zaplní stovkami účinkujících, kromě sólistů se za doprovodu orchestru Divadla Josefa Kajetána Tyla představí operní i dětský sbor divadla a sbor Nová česká píseň. Důležitou roli v inscenaci bude mít choreografie v podání souboru baletu a žáků Baletní školy DJKT.

Mimořádná open air produkce se těší velké oblibě, první ročník s názvem Operní gala navštívilo pět tisíc diváků a druhý, kdy byla uvedena Aida, téměř o tisícovku víc. I letos vstupenky rychle ubývají, v současné době jsou dispozici pouze vstupenky k stání, respektive k sezení na dece na zatravněných plochách hlediště za 200 Kč.

Náročná kulturní akce vzniká díky finanční podpoře statutárního města Plzeň, Úřadu městského obvodu Plzeň 1 a Plzeňského kraje. V letošním roce Noc s operou získá i charitativní přesah. Za každou prodanou vstupenku přidá město Plzeň 20 Kč na projekt Burza přání, který realizuje ve spolupráci s neziskovými organizacemi na podporu osamělých seniorů.

Posláním Noci s operou je popularizovat tento žánr mezi diváky, přilákat nové návštěvníky, kteří považují prostory klasického kamenného divadla za příliš formální, ale strhující zážitek chtějí organizátoři nabídnout i skalním fanouškům tohoto žánru. „Velmi mě těší, že se nám na Noc s operou daří přilákat nové návštěvníky, kteří do divadla prozatím nechodí. Lochotínský amfiteátr se ukázal být ideálním místem, kde je možné si vychutnat klasickou hudbu v podání výborných pěvců, kvalitního orchestru a sboru DJKT a seznámit se tak s tímto žánrem neformálně,“ říká ředitel DJKT Martin Otava.


Cena: neuvedena

Další informace lze stáhnout zde (170614_Noc_s_operou_DJKT_Carmina_1.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz