Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz


INZERCE:
Nabídka bytu 3+1 v Beskydech
k prodeji

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


„Stoletý“ výlet po stopách Bohuslava Martinů – Kácov
„Stoletý“ výlet po stopách Bohuslava Martinů – Kácov

Turistická akce
Kdy: 6.4.2019
Čas: 7:30 - 18:00
Kde: Polička, CENTRUM BOHUSLAVA MARTINŮ V POLIČCE - MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČK
Českomoravské pomezí
Polička

„Po Bohoušových stopách, ale pohodlně!“ – tak zní motto výletu poličského muzea, organizovaného téměř na den přesně 100 let od legendárního putování skladatele Bohuslava Martinů z Kácova do Poličky. O co jde? 8. dubna 1919 ve 14.00 hod. odpo-ledne nastoupil Bohuslav Martinů v malém městečku Kácov na vlak a chtěl se dopra-vit domů do Poličky. Shodou okolností se mu však cesta tak trochu nepovedla a na-místo původních cca 6 hodin se protáhla na neskutečných 26 hodin a vrcholem byla jízda z České Třebové do Svitav dobytčákem plným prasat! Šlo o tak výrazný zážitek, že jeJ skladatel zaznamenal formou komiksu do svého deníku a díky tomu jej máme přesně zdokumentován.
Kácov je půvabné malé městečko ležící na řece Sázavě ve Středočeském kraji. Jeho dominantou je barokní zámek s kaplí. I když je oficiálně uzavřen, pro naši výpravu bude učiněna výjimka a bude nám umožněno si prohlídnout část zámku s výstavou o kácovské historii. V blízkosti zámku se nachází Kostel Narození Panny Marie ze 14. století, za prohlídku v Kácově stojí také barokní Mariánské sousoší a na opačné stra-ně řeky Sázavy Kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Půjdeme-li po stopách skladate-le, podíváme se také na kácovské nádraží a k domku č. p. 79, kde bydlela Irma Hojta-šová, dívka, kterou jel skladatel do Kácova navštívit. Do nedávné minulosti byla její totožnost zcela neznámá, nicméně v současnosti již o ní leccos víme. Výlet zakončíme prohlídkou místního pivovaru Hubertus s možností následného občerstvení.
Na rozdíl od nezdarů skladatele v současnosti garantuje muzeum pohodlný průběh plánované cesty. Jízda proběhne autobusem: jednak by vlakové spo-jení předpokládalo řadu přestupů a s nimi spojeného čekání, a především – a v tom můžeme spatřovat jistou symboliku s nezdařenou cestou Martinů před 100 lety – je v současnosti vzhledem k havarijnímu stavu kolejí v Kácově želez-nice dlouhodobě uzavřena.
Odjezd v 8.00 hod. z nádraží v Poličce. Cena (jízdné + vstup na zámek a exkurze do pivovaru) dospělí 380,- Kč, důchodci a studenti 300,- Kč. Cenu je třeba uhradit pře-dem v muzeu. Možnost návštěvy Malého muzea techniky Jawy od Sázavy – vstupné 50,- Kč (není zahrnuto v ceně).


Cena: neuvedena


WWW: WWW.CBMPOLICKA.CZ

Další informace lze stáhnout zde (Stolety-vylet-po-stopach-Bohuslava-Martinu--Kacov.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz