Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz

Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Na Vítání ptačího zpěvu se představili ptačí obyvatelé Beskydského nebe
Na Vítání ptačího zpěvu se představili ptačí obyvatelé Beskydského nebe
Kdy: 8.4.2017
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

V sobotu 1. dubna 2017 od osmé hodiny ranní proběhlo akcí Vítání ptačího zpěvu zahájení turistické sezony na naučné stezce Beskydské nebe na Horečkách. Krásné počasí a hlavně velmi atraktivní program doslova nadchl návštěvníky akce. Nově opravená expozice Život v korunách stromů, komentované prohlídky, nový hmyzí hotel, exkurze do ptačí kuchyně, soutěže pro děti, ale především velmi úspěšný odchyt a kroužkovaní ptáků, udělaly z této akce nezapomenutelný zážitek.


Letos organizátoři připravili program, který překvapil nejen návštěvníky akce, ale i je samotné. Postarali se o to sami ptačí obyvatelé Horeček, lokality na pomezí Frenštátu a Trojanovic. Václav Tomášek a Róbert Špilák do odchytových sítí rozmístěných v lese postupně lapili pestrou kolekci ptáků. Přímo před zraky návštěvníků okroužkovali sýkorku uhelníčka, brhlíka lesního, červenku obecnou, strakapouda velkého a dlaska tlustozobého. Lidé neskrývali nadšení, ale opravdovým vrcholem bylo, když z plátěného transportního váčku, vytáhli samce datla černého. Datel černý byl Českou společností ornitologickou vyhlášen ptákem roku 2017. "No dnes to vyšlo úžasně, ještě před osmou ráno jsme v sítích neměli nic a najednou toto. Tahle lokalita je úžasná. Tady v tomto prostředí je to pro nás velká radost a krásná práce," zhodnotil program ornitolog Václav Tomášek. Velké pozornosti se těšil také hmyzí hotel, který je novým expozičním prvkem na naučné stezce Beskydské nebe. Velmi zasvěceně o funkci hmyzího hotelu vyprávěl znalec beskydské přírody František Šulgan. Ten měl spolu s Jitkou Urubovou na starost také komentované prohlídky na vzdušném chodníku s expozicí Život v korunách stromů. Vedle hmyzího hotelu je novým prvkem na stezce také krásně vyřezávaný Keltský kalendář stromů z dílny řezbáře Radka Zdražila. Kousek od kalendáře měli svůj stan ochránci přírody "Medvědi" z CVČ Astra, kteří v něm připravovali ptačí dobroty, kterými lze přikrmovat ptáky v zimním období. Výrobu ptačích budek si lidé mohli vyzkoušet pod dohledem Mikuláše Uruby, který vedle rad rozdával také technické plánky. Ve stánku Turistického informačního centra se soutěžilo v sestavování ptačích kostek i ve vyplňování vědomostních kvízů. Nositelé ptačích příjmení dostali ve stánku pamětní list. Lesní školka Na pasece v Trojanovicích a manželé Studníkovi připravili pro děti tvořivé dílny. V přilehlém Amfiteátru na Horečkách si malí návštěvníci akce mohli zasoutěžit s kamarády z CVČ Astra ve čtyřech disciplínách inspirovaných ptáky. Za to si každé dítě mohlo odnést připínací ptačí placku. "My jsme tady byli už loni a bylo to super. Proto jsme si letos přivstaly, abychom stihly kroužkování ptáků. A vyplatilo se nám to, jsme doslova unešené, datel byl úplně nej!" zhodnotily akci dvě starší dámy. Vítání ptačího zpěvu zorganizovalo Městské kulturní středisko Frenštát p. R. ve spolupráci s TIC Frenštát p. R., Technickými službami Frenštát p. R, CVČ Astra, ČSOP Radhošť, Českou společností ornitologickou, CHKO Beskydy a Lesní školkou Na pasece. Celý program krátce po třinácté hodině zakončila koncertem folková kapela Galerie z Kunčic pod Ondřejníkem.


Vítání ptačího zpěvu zahájilo jarní a letní turistickou sezonu na Horečkách a zpřístupnění celé naučné stezky Beskydské nebe, včetně vzdušného chodníku s expozicí Život v korunách stromů. Ta bude přístupná v rámci sezony až do konce října 2017.

Další informace lze stáhnout zde (DSC_5524_m.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz