Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz

Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Interfotoklub Vsetín se otevírá digitální fotografii
Interfotoklub Vsetín se otevírá digitální fotografii
Kdy: 27.9.2016
Kde: Vsetín, VSETÍN
Beskydy
Vsetín

Ve středu 14. září udělil FIAP vedle IAAP a ČFFU mezinárodnímu salonu fotografie Interfotoklub Vsetín prestižní patronaci, čímž oficiálně zahájil 29. ročník bienále pro jednotlivce i fotokluby, který přináší řadu novinek a inovací.

Jak celý proces salonu probíhal v minulosti a jak je tomu nyní?
V 70. letech probíhal jako soutěžní akce pro prezentaci fotoklubů tehdejšího východního bloku. Postupem času jej organizátoři rozšířili o sekci pro jednotlivce a o barevnou fotografii. I přes probíhající boom salonů, pracujících pouze s digitálními výstupy, zůstal vsetínský Interfotoklub otevřen pouze fotografii tištěné. To však letošní ročník již změnil!

V minulosti účastníci posílali své kolekce fotografií poštou na adresu pořadatele, který je přijal a dále zpracoval dle propozic, rozdělil do sekcí a na doporučení poroty ocenil, zpracoval do katalogů a vystavil. Po prezentaci byly fotografie společně s katalogem, případně cenou, zasílány zpět na adresu majitele. Tento způsob práce s tištěnými fotografiemi se nezměnil od samotného vzniku salonu až do současnosti, tzn. 56 let. Porota při hodnocení pracovala s fyzickou, originální fotografií a hodnotila nejen motivy nebo děje, které jsou na fotografii zachyceny, ale také kvalitu tisku i papíru, kvalitu vyvolání fotografie, rámeček nebo případnou paspartu. I tyto detaily posouvaly výslednou uměleckou laťku ještě o něco výš, o kvalitách výstav nemluvě. Zájem o salon Interfotoklub v této podobě, jak jej známe, kulminoval ke konci první dekády nového tisíciletí, avšak příklon umělců k digitálním salonům se začal v posledních letech podepisovat na účasti vnašem salonu.

„I přes pozitiva, která práce s tištěnou fotografií do salonu přináší v podobě kvalitně odvedeného řemesla, jsme se z výše uvedeného důvodu rozhodli, že ji ponecháme z úcty k tradici pouze pro sekci fotoklubů. Individuální sekce jsme chtěli více zpřístupnit veřejnosti po celém světě, a tak jsme se rozhodli otevřít Interfotoklub Vsetín také fotografii digitální,“ vysvětluje Petra Dvořáková, jednatelka z pořádajícího Domu kultury.

„Věříme, že tato změna, navíc posvěcená hned třemi národními asociacemi fotografického umění, s sebou přinese nejen zájem fotografů mladší generace, ale také zájem zkušených bardů, kteří jsou ochotni přistoupit na to, že se doba mění a s ní i filozofie fotografického umění,“ slibuje si od změny Zdeněk Holoubek, koordinující za Dům kultury Vsetín celou akci.

Vítanou inovací je tak pohodlnější přihlašování fotografií a odbavování vstupních poplatků on-line přímo z počítače umělce, ale také pružnější komunikace mezi umělcem a organizátorem a v neposlední řadě průběžný přehled o databázi přihlášených fotografií, na níž je přímo navázána tvorba statistik a práci poroty při hodnocení fotografií.

Porota ve složení Garik Avanesian (CZ), Andrey Yurlov (SK) a Jozef Danyi (CZ) bude hodnotit ve dvou fázích. V 1. fázi porota vybere fotografie na výstavu a v 2. fázi se zaměří na oceňování nejzajímavějších fotografií. Hodnocení probíhá taktéž on-line, na předepsaných monitorech a projektorech, dle regulí FIAP – Mezinárodní federace fotografického umění. Vybrané a oceněné fotografie se in natura vytisknou na výstavu a poté graficky zpracují ve formě salonního katalogu, který poputuje ke všem zúčastněným a bude hodnocen i po umělecké stránce výše zmíňenou fotografickou federací.

Digitalizace, on-line platby, přihlašování a hodnocení, rozšíření soutěžních sekcí ze 3 na 4, zachycující téma „Příroda“, 61 cen, rozšíření patronací o IAAP... To vše je 29. ročník INTERFOTOKLUBU VSETÍN pod čestným prezidentstvím pana Jindřicha Štreita.

Propozice a podmínky pro přihlášení fotografií do salonu Interfotoklub Vsetín najdete na webových stránkách www.interfotoklub.cz.

Další informace lze stáhnout zde (INTERFOTOKLUB_VSETIN_2016.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz