Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR
meteopress.cz meteopress.cz

Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Pusinkový guláš je vítězem letošních frenštátských Gulášových slavností
Pusinkový guláš je vítězem letošních frenštátských Gulášových slavností
Kdy: 4.8.2016
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

Už dvacet pět let patří Gulášové slavnosti k frenštátskému kulturnímu létu. V sobotu 23. července 2016 měli návštěvníci frenštátského autokempu možnost ochutnat šest soutěžních a pět nesoutěžních kotlíkových gulášů. Od půl desáté byl připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Krátce před třetí hodinou si cenu za nejlepší kotlíkový guláš odnesl štramberský tým Stará škola se svým Pusinkovým gulášem, který odbornou porotu nadchl nejen svou chutí, ale také originálním názvem.

Gulášové slavnosti ve Frenštátě pod Radhoštěm si opět nenechalo ujít mnoho návštěvníků nejen z Frenštátu. Gulášovkám po celý den přálo krásné počasí a samotný souboj o nejlepší kotlíkový guláš započal o půl desáté dopoledne. Šest soutěžních týmů z Rusavy, Čeladné, Štramberka, Frenštátu pod Radhoštěm a Opavy mělo na přípravu soutěžního guláše čtyři hodiny. Aby vše probíhalo podle pravidel, na to dohlížela čtyřčlenná odborná porota složená jako vždy z profesionálů ve svém oboru, které zastupovaly dvě ženy Renata Škvorová za Asociaci kuchařů a cukrářů pobočky Severní Moravy a Slezska a Lenka Krčmářová odbornice z praxe, ale i zástupců laické veřejnosti Karla Kresty a Romana Pavlíka. Porota hodnotí každým rokem nejen barvu a vzhled gulášů, ale také kvalitu masa, chuť a vůni. I letos proběhla soutěž o nejlepší stánek, kde se hodnotí celková atmosféra, do které patří dobrá a pozitivní nálada celého týmu, výzdoba stánku, pořádek na pracovišti nebo třeba doprovodný program.

První místo a cenu za nejlepší kotlíkový guláš získal Pusinkový guláš štramberského týmu Stará škola, druhé místo Hostýnský guláš Marka Janováče a jeho Valašského týmu z Rusavy a cenu za třetí místo Čeladenský guláš Prosper týmu Marka Polacha z Čeladné. Cenu za nejlepší stánek si odnesl Valašský tým Marka Janováče, který během dne návštěvníkům nabízel k ochutnání také vynikající perníčky a chleba se slaninou. Všechny ocenění předala za potlesku publika odborná porota a starostka města Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová. "Kvalita gulášů byla letos opět velmi dobrá. Někomu se dařilo více, někomu méně," zhodnotila letošní kuchařské klání předsedkyně poroty Renata Škvorová. Všechny vítězné týmy se shodly, že do Frenštátu na Gulášové slavnosti jezdí velmi rádi a slíbili, že přijedou i na ty dvacáté šesté.

Kromě voňavých gulášů se také po celý den čepovalo pivo a připravovaly míchané nápoje, děti se mohly vyřádit ve skákacím hradu, projet v elektrických autíčkách a velmi vyhledávaný byl stánek s pískováním, kde děti vytvářely nádherné obrázky z barevného písku. Nemohl chybět ani kulturní program a na podiu se vystřídalo několik vynikajících kapel různých žánrů. Pohodovou atmosféru hned dopoledne navodila folková Galerie z Kunčic pod Ondřejníkem, kterou krátce po poledni vystřídal kopřivnický Alfa orchestra se svými nezapomenutelnými hity 80. a 90. let minulého století. Lidový folk z Valašska předvedl vsetínský Dareband, fantastický hard-rockový nářez Whitesnake Tribute Band a závěr celého dne patřil česko-slovenským hitům a kapele R.U.M. z Frýdlantu nad Ostravicí.

Další informace lze stáhnout zde (_MGA2968_ml.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz