Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Méďa, kam se podíváš
Méďa, kam se podíváš

Výstava
Kdy: 14.6.2019, do: 15.9.2019
Kde: Chrudim, REGIONÁLNÍ MUZEUM V CHRUDIMI
Pardubicko, Chrudimsko a Hlinecko
Chrudim

Každý jsme v dětství měli svého oblíbeného. Hrál si s námi, hlídal nás před bubáky a mnozí z nás ho mají dodnes. Méďu. Plyšáka. Plyšoví medvědi doprovázeli v dětství snad každého z nás. A právě pro všechny milovníky plyšáků připravilo na letní prázdniny Regionální muzeum v Chrudimi výstavu s názvem „Méďa, kam se podíváš“.
Výstava nás zavede do medvědí říše ze sbírek Drahomíry Venclíkové a Martiny Letáčkové, které si medvědy zamilovaly na tolik, že je neodložily ani v dospělosti. K vidění bude téměř 1 000 medvědů, vyrobených v průběhu takřka celého 20. století a to po celém světě.
Srdce návštěvníků potěší medvídek Mistra Beana, medvídci kuchaři, hudebníci, fotbalisté i maňáskové, ale i medvědí “švihák“ na kolečkových bruslích na klíček, který si při bruslení navíc píská.
Mezi obyvateli medvědího království budou k vidění i takové sbírkové unikáty z limitovaných sérií jako medvídek vyrobený k výročí potopení Titaniku, ke svatořečení papeže Jana Pavla II. či medvěda vyrobeného k narození anglického prince Georgie. Malí návštěvníci se mohou rovněž těšit na medvědí dílnu, herničku a dokonce na módní salón „U medvěda Míši“. Připravena je i ryze medvědí soutěž. Zkuste si tipnout nebo spočítat, kolik medvědů je na výstavě. Soutěží se přímo v muzeu, na výherce čeká chlupatá odměna.

Přijměte proto srdečné pozvání na výstavu, která pohladí po duši. Stovky medvědů, méďů a medvídků nejrůznějších velikostí, barev a stáří pak můžete vidět každý den, kromě pondělí od 9 do 17 hodin.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz